26.03.2010
Doradca Tadeusz Wrona podczas Krajowego Zjazdu Delegatów Wolnego Związku Zawodowego „Sierpień 80” w Rudzie Śląskiej odczytał list Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego do organizatorów i uczestników tego spotkania.
26.03.2010
Lech Kaczyński już wie, że polscy żołnierze, co wcześniej nie było przewidywane będą brali udział w defiladzie wśród reprezentacji wielkich mocarstw, czyli Francji, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych - mówił minister Wypych w Radiu Zet.
Pytanie o stanowisko polskiego rządu na szczycie nuklearnym w Waszyngtonie wydawało się oczywiste - powiedział dziś Sekretarz Stanu Paweł Wypych w Radiu Zet.
25.03.2010
Na wniosek Prezesa Narodowego Banku Polskiego, postanowieniem z dnia 25 marca 2010 r. Lech Kaczyński powołał Eugeniusza Gatnara na członka Zarządu Narodowego Banku Polskiego.
Skierowana w czwartek do Sejmu 47. inicjatywa ustawodawcza prezydenta zakłada zaostrzenie kar za zabójstwo lub naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych. Pobierz projekt zmian wraz z uzasadnieniem.
W czwartek minister Mariusz Handzlik spotkał się w Pałacu Prezydenckim z członkami zarządu Pangea Alliance – Prezesem Panią Martą Lefik oraz Wiceprezesem Panem Grzegorzem Frycem.
25.03.2010
Skierowana w czwartek do Sejmu 47. inicjatywa ustawodawcza prezydenta zakłada zaostrzenie kar za zabójstwo lub naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariuszy publicznych. Pobierz projekt zmian wraz z uzasadnieniem.
Prezydent nadał, za wybitne zasługi w rozwijaniu polsko-irackiej współpracy, Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej J. E. Walidowi Hamidowi Shiltaghowi – Ambasadorowi Nadzwyczajnemu i Pełnomocnemu Republiki Iraku.
W czwartek minister Mariusz Handzlik rozmawiał z ambasadorem Japonii Yuichi Kusumoto o stanie obecnej współpracy między naszymi krajami oraz możliwościach jej dalszego rozwoju.
Lech Kaczyński powołał z dniem 24 marca br. w skład Państwowej Komisji Wyborczej, wskazanego przez Prezesa Trybunału Konstytucyjnego, sędziego Trybunału w stanie spoczynku Janusza Niemcewicza.
Minister Mariusz Handzlik przyjął w Pałacu Prezydenckim międzynarodową grupę studentów z Collegium Civitas. W spotkaniu wziął udział Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Gruzji w RP Konstantin Kavtaradze.
Wolność jest rzeczą oczywistą dla Internetu, ale żeby z tego korzystać, trzeba mieć odpowiednie narzędzia, które by ją gwarantowały – mówił na konferencji „Granice wolności w Internecie” na Politechnice Warszawskiej Władysław Stasiak
Prezydent jest człowiekiem autentycznym, który ma swoje poglądy, swoją koncepcję kraju i to jest zasadnicza różnica między nim a politycznymi celebrytami - mówi "Gazecie Polskiej" minister Stasiak
Prezydent Lech Kaczyński przesłał depeszę kondolencyjną do prezydent Indii Pratibha Devisingh Patil w związku z pożarem w Kalkucie
Potencjał Polski oraz państw naszego regionu, choćby Grupy Wyszehradzkiej, powinien nam dawać o wiele większy wpływ na kierunek działania UE - uważa prezydencki minister Mariusz Handzlik.