Małżonka Prezydenta RP ofiarowała dary na aukcje charytatywne w 2009 r.:

 • na zorganizowaną przez Program III Polskiego Radia i Fundację Świętego Mikołaja ogólnopolską akcję charytatywną „Idą Święta” w grudniu 2009 r. – porcelanowy kubek z wizerunkiem 10 Downing Street, herbatę Earl Grey i ciasteczka, które Pani Prezydentowa Maria Kaczyńska otrzymała podczas spotkania od Małżonki Premiera Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej Pani Sarah Brown. Uzyskany dochód zostanie przekazany na Fundusz Edukacyjny Rodzinnych Domów Dziecka.
 • na zorganizowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji aukcję podczas Wielkiej Gali Integracji 2 grudnia 2009 r. – wieczne pióro z autografem Małżonki Prezydenta RP. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na rzecz Stowarzyszenia.
 • na zorganizowaną przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu świąteczną charytatywną aukcję w grudniu 2009 r. – wieczne pióro z faksymilą podpisu Pani Marii Kaczyńskiej oraz wizytownik z wizerunkiem Pałacu Prezydenckiego. Uzyskany dochód zostanie przekazany na modernizację Oddziału Onkologii i Pracowni Leków Cytotoksycznych szpitala.
 • na zorganizowaną przez Patrol Świętego Mikołaja w Sochaczewie aukcję
  w grudniu 2009 r.
  – wieczne pióro z autografem Małżonki Prezydenta RP. Uzyskany dochód z aukcji będzie przekazany na przygotowanie świątecznych paczek dla dzieci z ubogich rodzin.
 • na zorganizowaną przez Kancelarię Prawną Bramorski Szermach Okorowska we Wrocławiu aukcję 9 grudnia 2009 r. – komplet wykonanej ręcznie biżuterii, którą Pani Prezydentowa Maria Kaczyńska przywiozła z wizyty oficjalnej w Republice Kazachstanu w 2007 r. Uzyskany dochód zostanie przekazany na rzecz małych pacjentów pozostających pod opieką Kliniki Transplantacji Szpiku Hematologii i Onkologii Dziecięcej Akademii Medycznej we Wrocławiu.
 • na zorganizowaną przez Fundację „Karuna - Ludzie dla Zwierząt” aukcję w grudniu 2009 r. – wieczne pióro z autografem Małżonki Prezydenta RP oraz zdjęcie z psem Tytusem. Uzyskany dochód z aukcji będzie przekazany na rzecz bezdomnych zwierząt pozostających pod opieką Fundacji „Karuna”.
 • na zorganizowaną przez Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Nowym Targu aukcję podczas Charytatywnego Balu Andrzejkowego w listopadzie 2009 r. – wieczne pióro z autografem Małżonki Prezydenta RP. Uzyskany dochód zostanie przeznaczony na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową pozostającej pod opieką PSOUU.
 • na zorganizowaną aukcję w ramach akcji charytatywnej Dzień Jesiennego Liścia przez Szkołę Podstawową nr 5 w Biłgoraju 7 listopada 2009 r. – porcelanową filiżankę z wizerunkiem Pałacu Prezydenckiego. Uzyskany dochód zostanie przekazany na rzecz Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.
 • na zorganizowaną przez Stowarzyszenie Kobiet przy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie akcję charytatywną „INTERNATIONAL BAZAAR 2009” w listopadzie 2009 r. – porcelanowa filiżankę z wizerunkiem Pałacu Prezydenckiego. Uzyskany dochód z akcji zostanie przekazany na realizację projektów pomocy dzieciom z najbiedniejszych regionów świata.
 • na zorganizowaną przez Zarząd Główny Polskiego Czerwonego Krzyża aukcję w październiku 2009 r. – wieczne pióro z autografem Małżonki Prezydenta RP oraz porcelanową filiżankę z wizerunkiem Pałacu Prezydenckiego. Uzyskany dochód z licytacji wpłynie na konto programu "Godne Dzieciństwo" i przeznaczony będzie na pomoc potrzebującym dzieciom.
 • na zorganizowany przez Caritas Archidiecezji Katowickiej Ośrodek Błogosławiona Karolina festyn integracyjny w czerwcu 2009 r. – wieczne pióra z autografami Prezydenta RP Pana Lecha Kaczyńskiego i Pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej. Uzyskany dochód z aukcji zostanie przekazany na budowę ośrodka dla osób głęboko upośledzonych.
 • na zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Dąbroszynie festyn w maju 2009 r. – wieczne pióro z autografem Małżonki Prezydenta RP oraz porcelanową filiżankę z wizerunkiem Pałacu Prezydenckiego. Uzyskany dochód z festynu zostanie przekazany na modernizację szkolnych sal oraz biblioteki szkolnej.
 • na zorganizowaną przez Rotary Club w Kołobrzegu akcję pod hasłem „Profilaktyka raka szyjki macicy” w kwietniu 2009 r. – porcelanową filiżankę z wizerunkiem Pałacu Prezydenckiego. Uzyskany dochód z akcji zostanie przeznaczony na zakup szczepionek przeciwko wirusowi HPV.
 • na zorganizowaną przez Powiatowe Centrum Rodzinie oraz Starostwo Buskie aukcję podczas VI Balu Charytatywnego 14 lutego 2009 r. – wieczne pióro z autografem Małżonki Prezydenta RP i kalendarz na 2009 rok. Uzyskany dochód wesprze zorganizowanie letniego wypoczynku dla dzieci z ubogich rodzin.
 • na zorganizowany przez Komitet Honorowy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej X Jubileuszowy Bal Charytatywny 7 lutego 2009 r. wieczne pióro z autografem Pani Prezydentowej Marii Kaczyńskiej, wizytownik z wizerunkiem Pałacu Prezydenckiego oraz kalendarz na 2009 rok. Uzyskany dochód zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Domu Miłosierdzia przy Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej
 • na zorganizowaną przez Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące aukcję podczas Jubileuszowej X Salezjańskiej Biesiady pod hasłem „Nad dachami Paryża” w lutym 2009 r. – wizytownik oraz porcelanową filiżankę z wizerunkiem Pałacu Prezydenckiego. Uzyskany dochód z aukcji zostanie przekazany na dofinansowanie zajęć edukacyjnych, pomoc finansową dla uczniów z niezamożnych rodzin oraz doposażenie szkoły w nowoczesne środki dydaktyczne.
 • na zorganizowaną przez Zarząd Diecezjalny Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej XI Wentę Dobroczynną w lutym 2009 r. – wieczne pióro z autografem Małżonki Prezydenta RP oraz kalendarz na 2009 rok. Uzyskany dochód z aukcji został przekazany Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Oddział w Ostródzie.