przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| |
A | A | A

Cezary Kochalski

Cezary Kochalski, doktor habilitowany nauk ekonomicznych, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Ukończył studia magisterskie w Akademii Ekonomicznej w Poznaniu w zakresie ekonomiki i organizacji produkcji (1991) oraz studia podyplomowe w Uniwersytecie w Stirling (Wielka Brytania) w zakresie rachunkowości i finansów. Stopień naukowy doktora nauk ekonomicznych uzyskał w 1999 roku, natomiast doktora habilitowanego nauk ekonomicznych w 2007 roku. Od 2009 roku zajmuje stanowisko profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w Katedrze Controllingu, Analizy Finansowej i Wyceny, której jest kierownikiem.

 

Od 2000 roku kieruje studiami podyplomowymi z zakresu analizy ekonomicznej i controllingu. Z dniem 2 grudnia 2013 roku został powołany na członka Komisji Egzaminacyjnej dla kandydatów na biegłych rewidentów z ramienia Ministra Finansów.

 

Członek Kapituły Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP w latach 2017-2018 oraz Polskiej Wystawy Gospodarczej 2019-2020.

 

Ukończył wiele profesjonalnych szkoleń, w tym w zakresie: zarządzania procesami produkcyjnymi, restrukturyzacji finansowej przedsiębiorstw i banków, zarządzania projektami oraz rachunkowości i finansów.

Doświadczenie biznesowe oraz w zakresie organizacji i zarządzania zdobywał między innymi  jako: analityk finansowy w Wielkopolskim Banku Kredytowym (1993-1996), doradca Prezesa Narodowego Banku Polskiego (2007-2008), prorektor ds. strategii i rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu (2012-2016) oraz doradca Prezydenta Miasta Poznania ds. strategii.

 

Odbył wiele staży i pobytów studyjnych w uczelniach zagranicznych oraz instytucjach finansowych w: Wielkiej Brytanii, Belgii, Irlandii, Szwecji, Finlandii, Austrii , Holandii, Czechach.

 

Jest autorem ponad 100  publikacji z zakresu analizy ekonomicznej, analizy finansowej, controllingu, zarządzania strategicznego, rachunkowości zarządczej oraz zarządzania wartością.

 

Za działalność naukową, dydaktyczną oraz organizacyjną otrzymał wielokrotnie nagrody JM Rektora UEP, w 2010 roku otrzymał Medal Edukacji Narodowej, a w 2012 roku - Srebrny Medal „LABOR OMNIA VINCIT”  przyznany przez Towarzystwo im. Hipolita Cegielskiego.

 

Prywatnie: żonaty, dwoje dzieci, mieszka w Poznaniu.

 

Od 1 stycznia 2017 roku pełni funkcję doradcy Prezydenta RP. Z dniem 14 grudnia 2018 roku został przedstawicielem Prezydenta RP w Komisji Nadzoru Finansowego.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.