przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| |
A | A | A

Marta Gajęcka

Marta Gajęcka jest członkiem Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej i kieruje EDP Energia Polska. Wczęsniej pełniła funkcję Wiceprezesa PGE oraz PGE Energia Odnawialna S.A., a także  Wiceprezesa Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. 

 

Obok dużego doświadczenia zawodowego w sektorze prywatnym Marta Gajęcka posiada także bogatą praktykę w administracji publicznej oraz w dyplomacji. Była Dyrektorem Wykonawczym w Ernst & Young Global R&D and Innovation Services EMEIA Tax Center, gdzie doradzała w zakresie finansowania inwestycji w krajach UE w badania, innowacje i rozwój.

 

Sprawowała funkcje m.in. Wiceprezesa Europejskiego Banku Inwestycyjnego w Luksemburgu gdzie odpowiadała za finansowanie inwestycji w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, na Słowacji, Słowenii oraz w Bułgarii, a także za finansowanie transeuropejskich sieci transportowych i energetycznych w całej Unii Europejskiej.

 

Pełniła także funkcję Wicegubernatora w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju w Londynie,  Prezesa Eques Investments TFI S.A., Partnera Ernst & Young w Polsce,  Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów, Radcy ds. Finansowych w Stałym Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej w Brukseli oraz Radcy ds. Finansowych w Stałym Przedstawicielstwie RP przy OECD w Paryżu.

 

Absolwentka kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne Szkoły Głównej Handlowej, posiada także polsko-francuski dyplom w ramach Programu Studiów Europejskich prowadzonego przez Szkołę Główną Handlową wraz z Instytutem Nauk Politycznych w Paryżu.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.