Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Patronat Narodowy nad uroczystościami dożynkowymi w 2019 roku

W szczególnym czasie Narodowych Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej Prezydent Andrzej Duda objął Patronat Narodowy w Stulecie Odzyskania Niepodległości nad uroczystościami dożynkowymi organizowanymi w 2019 roku na terenie całego kraju.

 

Poprzez ten wyjątkowy patronat nad tradycyjnym dziękczynieniem za plony Prezydent RP pragnie wyrazić w imieniu państwa polskiego i narodu głęboki szacunek i wdzięczność rolnikom za ich pracę oraz uhonorować polskich chłopów i działaczy ruchu ludowego, którzy na przestrzeni dziejów walczyli o niepodległą Polskę.

 

Andrzej Duda pragnie również oddać hołd mieszkańcom polskich wsi za ich patriotyczną postawę, odwagę i ofiarność podczas II wojny światowej, kiedy w mundurach polskiej armii, w partyzantce i w podziemnej konspiracji walczyli o najważniejsze narodowe wartości i kiedy byli poddawani bestialskim represjom, wywożeniu do obozów koncentracyjnych, kiedy ginęli z rąk niemieckich i sowieckich okupantów. Wyrazem tego hołdu jest też ustanowiony w minionym roku i obchodzony 12 lipca Dzień Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej.

 

Zapraszamy wszystkich organizatorów uroczystości do włączenia się w Dożynki w 2019 roku pod Patronatem Narodowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

 

Informacje o organizowanych przez Państwa obchodach prosimy przekazywać pocztą elektroniczną do Kancelarii Prezydenta RP na adres: lub listem tradycyjnym na adres: ul. Wiejska 10, 00-902 Warszawa. Miejscowości, w których będą odbywać się dożynki zostaną zaznaczone na stronie internetowej www.prezydent.pl.

 

________________

 

Prezydent RP Andrzej Duda skierował list do uczestników tegorocznych uroczystości dożynkowych. Prezydenckie przesłanie mogą Państwo pobrać poniżej i odczytać podczas dożynek odbywających się w Państwa miejscowościach.

 

 

Poleć znajomemu