Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 30 czerwca 2016

Podręczniki dla uczniów polskich szkół na Ukrainie

  |   Każda ze szkolnych bibliotek dostała też pakiet książek Henryka Sienkiewicza z listem od Pary Prezydenckiej. (fot. Krzysztof Sitkowski / KPRP) Każda ze szkolnych bibliotek dostała też pakiet książek Henryka Sienkiewicza z listem od Pary Prezydenckiej. Każda ze szkolnych bibliotek dostała też pakiet książek Henryka Sienkiewicza z listem od Pary Prezydenckiej. Uczniowie polskich szkół we Lwowie, Łanowicach oraz w Stryju otrzymali m.in. podręczniki i gry edukacyjne. Uczniowie polskich szkół we Lwowie, Łanowicach oraz w Stryju otrzymali m.in. podręczniki i gry edukacyjne.

Kilkaset podręczników szkolnych, pomocy dydaktycznych, gier planszowych i książek trafiło właśnie do uczniów polskich szkół we Lwowie, Łanowicach oraz w Stryju. To efekt akcji zainicjowanej przez Fundację Polonia Polonii z Nowego Jorku i wspartej organizacyjnie przez Kancelarię Prezydenta RP.

 

Na początku tego tygodnia samochód z darami dotarł na Ukrainę. Najbardziej potrzebujące dzieci nowojorska fundacja wsparła dodatkowo pomocą charytatywną.


Każda ze szkolnych bibliotek dostała też pakiet książek Henryka Sienkiewicza z listem od Pary Prezydenckiej.


„Pragniemy serdecznie podziękować za zaangażowanie i poświęcony czas, który wkładają Państwo w pracę na rzecz prowadzenia szkoły. Szczególny nacisk, który kładziony jest na nauczanie języka polskiego jest bardzo ważnym elementem w kształtowaniu wiedzy i miłości do Ojczyzny” – napisali Agata Kornhauser-Duda i Andrzej Duda w liście do polskich nauczycieli i ich uczniów.

 

  

Poleć znajomemu