Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 20 stycznia 2017

Materiały edukacyjne dla Polaków na Litwie

  |   To kolejna akcja zorganizowana przez KPRP Andrzeja Dudy, adresowana do Polaków mieszkających na Wschodzie. To kolejna akcja zorganizowana przez KPRP Andrzeja Dudy, adresowana do Polaków mieszkających na Wschodzie. To kolejna akcja zorganizowana przez KPRP Andrzeja Dudy, adresowana do Polaków mieszkających na Wschodzie. To kolejna akcja zorganizowana przez KPRP Andrzeja Dudy, adresowana do Polaków mieszkających na Wschodzie.

Sprzęt komputerowy i sportowy, pomoce edukacyjne, książki, zabawki oraz inne upominki od Pary Prezydenckiej trafiły w poniedziałek do mieszkańców Domu Dziecka w Solecznikach na Litwie.

 

Zobacz także: Świąteczna wizyta u Polaków na Ukrainie W placówce mieszka 49 dzieci polskiego pochodzenia w wieku od 3 do 20 lat. Pomoc trafiła też do nauczycieli języka polskiego z Wilna i okolic. Nauczyciele języka polskiego i metodycy otrzymali książki i materiały edukacyjne. To kolejna akcja zorganizowana przez Kancelarię Prezydenta RP Andrzeja Dudy, adresowana do Polaków mieszkających na Wschodzie.

 

Wcześniej transporty z darami trafiły do Polaków na Ukrainie. Teraz – po raz pierwszy – do Rodaków żyjących na Litwie. Akcja była możliwa m.in. dzięki zaangażowaniu Polonii ze Stanów Zjednoczonych, Polskiej Agencji Prasowej oraz prywatnym sponsorom. 

 

Poleć znajomemu