Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 13 marca 2017

Aplikacja dla osób niesłyszących dostępna na Prezydent.pl

 

 

Migam to jeden z 10 start-upów, który wziął udział w wydarzeniu Start-upy w Pałacu, zorganizowanym przez KPRP 13 września 2016 roku w Pałacu Prezydenckim. 

 

Firma Migam przygotowuje rozwiązania ułatwiające komunikację ludzi głuchych – oferuje szkolenia z języka migowego, tłumaczenia na język migowy tekstów i filmów oraz przede wszystkim posiada w swojej ofercie tłumacza języka migowego online. Dzięki rozwiązaniom Migam strony internetowe i e-usługi stają się dostępne dla osób niesłyszących.


Osoby głuche mają teraz możliwość skontaktowania się z Kancelarią Prezydenta RP w języku migowym dzięki aplikacji tłumacza migowego dostępnej na stronie www.prezydent.pl. Polega to na wywołaniu okna połączenia wideo za pomocą odnośnika udostępnionego w dziale Dla niesłyszących lub w zakładce Kontakt.

 

Po nawiązaniu komunikacji wizualnej, tłumacz połączy się w Państwa imieniu z Kancelarią Prezydenta RP telefonicznie. Połączenie można nawiązać klikając w banner umieszczony na stronie internetowej lub poprzez zainstalowanie na swoim telefonie aplikacji Migam i wybranie Kancelarii Prezydenta RP (rozwiązanie dla systemów Android oraz IOS).

 

Zobacz także: „Startupy w Pałacu”. Finał II edycji. Bez względu na sposób połączenia, osoba głucha łączy się poprzez wideokonferencję z realnym tłumaczem Migam, który następnie dzwoni do Kancelarii i w imieniu osoby niesłyszącej, będąc przekaźnikiem informacji, rozmawia z urzędnikiem.

 

JAK POBRAĆ APLIKACJĘ? 

 

Poleć znajomemu