Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 29 marca 2017

Przed Wielkanocą kolejny transport z darami trafi do Polaków na Ukrainie

  |   Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim z Ministrem Adamem Kwiatkowskim obecni byli m.in. Anna Popek, Artur Dmochowski, Rafał Porzeziński i Marek Makuch. Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim z Ministrem Adamem Kwiatkowskim obecni byli m.in. Anna Popek, Artur Dmochowski, Rafał Porzeziński i Marek Makuch. Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim z Ministrem Adamem Kwiatkowskim obecni byli m.in. Anna Popek, Artur Dmochowski, Rafał Porzeziński i Marek Makuch. Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim z Ministrem Adamem Kwiatkowskim obecni byli m.in. Anna Popek, Artur Dmochowski, Rafał Porzeziński i Marek Makuch. Wielkanocna Akcja Pomocowa trafi do Polaków i osób polskiego pochodzenia mieszkających w małych miejscowościach w obwodzie żytomierskim. Wielkanocna Akcja Pomocowa trafi do Polaków i osób polskiego pochodzenia mieszkających w małych miejscowościach w obwodzie żytomierskim. Wielkanocna Akcja Pomocowa trafi do Polaków i osób polskiego pochodzenia mieszkających w małych miejscowościach w obwodzie żytomierskim. Wielkanocna Akcja Pomocowa trafi do Polaków i osób polskiego pochodzenia mieszkających w małych miejscowościach w obwodzie żytomierskim. Wielkanocna Akcja Pomocowa trafi do Polaków i osób polskiego pochodzenia mieszkających w małych miejscowościach w obwodzie żytomierskim. Wielkanocna Akcja Pomocowa trafi do Polaków i osób polskiego pochodzenia mieszkających w małych miejscowościach w obwodzie żytomierskim.

Kancelaria Prezydenta zorganizowała kolejny transport z pomocą dla Polaków na Wschodzie. Pomoc rzeczowa, książki, audiobooki, laptopy przekazane przez KPRP oraz PAP, TVP i PR trafią do Polaków na Ukrainie. Zobacz także: Minister Adam Kwiatkowski na Ukrainie z pomocą dla Polaków

 

Szef Gabinetu Prezydenta RP, Minister Adam Kwiatkowski spotkał się z  przedstawicielami Polskiej Agencji Prasowej, Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Instytucje te włączyły się w kolejną, już piątą Akcję Pomocową dla Polaków na Wschodzie organizowaną przez Kancelarię Prezydenta, przekazując materiały edukacyjne dla dzieci i młodzieży, gry, zabawki oraz sprzęt komputerowy.

 

Zobacz także: Paczka dla Polaków na Kresach od Pary Prezydenckiej "Pomoc dociera do ludzi, którzy zasłużyli na solidarność i pamięć" Kancelaria Prezydenta organizatorem przekazania darów dla Polaków na Ukrainie - To dzięki PAP, TVP i PR wszyscy możemy dowiedzieć się o tym, że taka akcja trwa, że pomagamy naszym rodakom, którzy mieszkają na Wschodzie, którzy tej pomocy potrzebują- podkreślił szef gabinetu prezydenta. - To właśnie dzięki państwu Polacy mogą o tej akcji się dowiedzieć. Ale też moja wdzięczność jest jeszcze większa, ponieważ otrzymujemy też rzeczowe wsparcie ze strony tych instytucji i to cieszy - dodał.
 
Zaznaczył, że Polacy na Wschodzie potrzebują wsparcia materialnego, ale też "potrzebują solidaryzmu i tego, żeby głośno mówić, że pamiętamy, że oni tam na Wschodzie, często w bardzo trudnych warunkach, często ryzykując i tracąc w swoim życiu osobistym czy zawodowym, trwają w polskości".
 
 
 
Adam Kwiatkowski podkreślił, że pomoc przekazywana Polakom na Wschodzie to wyraz wdzięczności za to, że pielęgnują oni polskość.
 
Zobacz także: Pomoc dla Polaków z okolic Winnicy i Żytomierza na Ukrainie Podręczniki dla uczniów polskich szkół na Ukrainie Materiały edukacyjne dla Polaków na Litwie Świąteczna wizyta u Polaków na Ukrainie - Już lada dzień, przed Świętami Wielkanocnymi, kolejni Polacy na Ukrainie, w rejonie Żytomierszczyzny, w wioskach położonych w rejonie Dołbysza otrzymają właśnie tę wdzięczność, czyli z jednej strony pokazanie, że Polska o nich pamięta, ale z drugiej strony to, co im jest potrzebne; potrzebne do tego, aby najmłodsi mogli uczyć się języka polskiego, bo to są pomoce naukowe, książki, podręczniki, lektury, ale też pomoc rzeczową, która jest im potrzebna w codziennym życiu - mówił szef gabinetu prezydenta.
 
Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim dotyczącego organizacji transportu z pomocą obecni byli także m.in. prezes PAP Artur Dmochowski, Szefowa PAP Life Anna Popek, redaktor naczelny Programu I Polskiego Radia Rafał Porzeziński, dyrektor biura zarządu Telewizji Polskiej Marek Makuch.
 

Wielkanocna Akcja Pomocowa trafi do Polaków i osób polskiego pochodzenia mieszkających w małych miejscowościach w obwodzie żytomierskim. Żywność, chemia gospodarcza, ubrania, obuwie, książki, komputery, zabawki, maskotki i materiały edukacyjne trafią między innymi do dzieci z przedszkola prowadzonego przez polskich księży w Dołbyszu. Para Prezydencka przekazała dla dzieci gry edukacyjne, puzzle i sprzęt sportowy. Do akcji przyłączyło się również Radio dla Ciebie, Polski Związek Piłki Nożnej, Polski Związek Piłki Siatkowej, Polski Komitet Olimpijski, Polonia ze Stanów Zjednoczonych oraz prywatni sponsorzy, którzy pamiętają o Polakach ze Wschodu.

(Inf. własna/PAP)

 

 

Poleć znajomemu