Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 9 września 2017

Obchody 70. rocznicy urodzin błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki

W Suchowoli rozpoczęły się w sobotę dwudniowe uroczystości związane z 70. rocznicą urodzin błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Zamordowany w 1984 roku przez SB kapłan pochodził z tej parafii, urodził się w pobliskiej wsi Okopy.

 

W głównych uroczystościach, które odbywają się pod patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, wzięła udział rodzina ks. Jerzego, mieszkańcy Suchowoli, przedstawiciele władz państwowych. Kancelarię Prezydenta RP reprezentowała Dyrektor Generalna KPRP Grażyna Ignaczak-Bandych, która odczytała list prezydenta Andrzeja Dudy  wystosowany do uczestników obchodów oraz złożyła wieniec przed pomnikiem ks. Jerzego Popiełuszki

 

Zobacz także: List prezydenta do uczestników obchodów 70. rocznicy urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki Prezydent podkreślił, że w Suchowoli i Okopach zaczęło się to wszystko, "czego ksiądz Jerzy dokonał, za co był ceniony, a teraz jest czczony" i było "źródłem jego powołania i drogi do świętości". Ks. Popiełuszko, dodał prezydent Andrzej Duda, był dla Polaków za życia "dobrym pasterzem i przewodnikiem duchowym w zmaganiach z komunizmem, a dzisiaj w wolnej Polsce mamy w nim wielkiego patrona i bardzo ważny autorytet wskazujący wzorce postępowania zarówno w życiu publicznym jak zawodowym i prywatnym". (inf. własna, PAP)

Poleć znajomemu