Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 8 czerwca 2018

IX Warszawski Piknik Archiwalny „Skarby archiwów”

9 czerwca 2018 roku (sobota) Archiwum Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, po raz ósmy, weźmie udział w Warszawskim Pikniku Archiwalnym. Impreza poświęcona jest uczczeniu święta Międzynarodowego Dnia Archiwów, przypadającego na 9 czerwca.

 

Z tej okazji Kancelaria Prezydenta RP zaplanowała również dzień otwarty w Belwederze, gdzie zwiedzający będą mogli zobaczyć nie tylko piękne wnętrza Pałacu, ale także zapoznać się z wystawą pt. „Józef Piłsudski w Belwederze – na zdjęciach z Narodowego Archiwum Cyfrowego”.

 

Archiwum Prezydenta RP będzie gościć również w Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk w Powsinie, w głównym miejscu tegorocznego IX Warszawskiego Pikniku Archiwalnego. Zaprezentuje tam wystawę fotograficzną zatytułowaną „Cztery pory roku w Ogrodzie i Pałacu Prezydenckim”. Na wystawie będzie można zobaczyć fotografie ogrodu Pałacu Prezydenckiego  i dekoracji kwiatowych ozdabiających pałacowe sale.

 

Odwiedzających Warszawski Piknik Archiwalny w Ogrodzie Botanicznym PAN w Powsinie czeka wiele interesujących wystaw i ciekawych prelekcji.


Zapraszamy serdecznie do zwiedzania Belwederu w sobotę 9 czerwca br. w godzinach 10- 16.00 i do Ogrodu Botanicznego w Powsinie na Warszawski Piknik Archiwalny w dniach 9-10 czerwca (sobota, niedziela), w godzinach 10.00-18.00.


Uwaga: Wejście do Belwederu za okazaniem ważnego dokumentu ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość. Prosimy o niewnoszenie dużych bagaży, napojów, ostrych przedmiotów. Brak możliwości ich zdeponowania.

 

Poleć znajomemu