Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Sobota, 9 czerwca 2018

Archiwum Prezydenta RP na IX Warszawskim Pikniku Archiwalnym

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów 9 czerwca Archiwum Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej po raz ósmy wzięło udział w Warszawskim Pikniku Archiwalnym. Z tej okazji również Belweder został otwarty dla zwiedzających, którzy chętnie skorzystali z tego zaproszenia.

 

Odwiedzającym udostępniono reprezentacyjne sale prezydenckiej rezydencji. Największym zainteresowaniem w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości cieszył się Gabinet Marszałka Józefa Piłsudskiego wraz z salonikiem i pokojem adiutanta. Ducha epoki oddawała również przygotowana na tę okazję okolicznościowa wystawa pt. „Józef Piłsudski w Belwederze – na zdjęciach z Narodowego Archiwum Cyfrowego”.

 

Archiwum Prezydenta RP  gościło również w Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk w Powsinie z wystawą „Cztery pory roku w Ogrodzie i Pałacu Prezydenckim” przygotowaną na IX Warszawski Piknik Archiwalny. Goście Ogrodu Botanicznego mogli zobaczyć współczesne fotografie ogrodu Pałacu Prezydenckiego i pieknych dekoracji kwiatowych ozdabiających pałacowe sale.

Poleć znajomemu