Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 17 października 2018

IX edycja międzynarodowego projektu „Jesteśmy Razem”

  |   Treblinka. Wieniec w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy złożył wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie Treblinka. Wieniec w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy złożył wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera. Fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

Po raz dziewiąty młodzież polska i izraelska spotkały się w środę na terenie dawnego niemieckiego nazistowskiego obozu zagłady i obozu pracy w Treblince, by uczcić pamięć tragicznie zmarłych ofiar.

 

Oficjalne uroczystości rozpoczęły się od złożenia wieńców przy Pomniku w Miejscu Straceń oraz przy Pomniku upamiętniającym zamordowanych Romów i  Sinti w byłym niemieckim Karnym Obozie Pracy. Wieniec w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy złożył wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

 

„Jesteśmy Razem” to tradycyjna forma uroczystego upamiętnienia ofiar obozu i  jednocześnie współczesna edukacja przybliżająca tragiczną historię Treblinki oraz przestrzegająca młode pokolenia przed konsekwencjami wynikającymi z uprzedzeń i nietolerancji. Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w  tym wyjątkowym i ważnym wydarzeniu.
 

Poleć znajomemu