przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| |
A | A | A

Krzysztof Łapiński - Sekretarz Stanu

Krzysztof Łapiński urodził się 26 czerwca 1978 roku w Warszawie. W 2004 ukończył studia magisterskie na kierunku nauki polityczne na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, w 2009 roku studia podyplomowe z zakresu public relations na tej samej uczelni.


Związany z Prawem i Sprawiedliwością od 2002 roku, był m.in. pracownikiem biura prasowego klubu parlamentarnego PiS oraz rzecznikiem prasowym ministra Zbigniewa Wassermanna. W 2014 roku pełnił funkcję zastępcy rzecznika PiS. Był w sztabie przygotowującym kampanię wyborczą Andrzeja Dudy i obecnej premier Beaty Szydło w 2015 r. W 2015 roku zdobył mandat posła w wyborach do Sejmu startując z okręgu pilskiego. Dwukrotnie był radnym warszawskiej dzielnicy Praga Południe.


Polski polityk i samorządowiec, w latach 2015–2017 poseł na Sejm VIII kadencji, od 11 maja 2017 roku pełni funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

 

Minister Krzysztof Łapiński pełni nadzór merytoryczny nad Biurem Prasowym.


Do kompetencji Sekretarza Stanu Krzysztofa Łapińskiego należy:
1) nadzór nad bieżącą obsługą kontaktów z mediami;
2) nadzór nad organizacją wywiadów i spotkań Prezydenta oraz członków Kierownictwa Kancelarii z dziennikarzami;
3) nadzór nad udzielaniem odpowiedzi na pytania dziennikarzy kierowane w trybie ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. – Prawo prasowe (Dz. U. Nr 5, poz. 24, z późn. zm. ));
4) nadzór nad obsługą medialną wydarzeń krajowych i zagranicznych z udziałem Prezydenta;
5) współpraca w realizacji priorytetów prezydentury;
6) współpraca z doradcami Prezydenta w zakresie powierzonych kompetencji;
7) inicjowanie i koordynowanie przedsięwzięć (projektów) Kancelarii, zgodnie z powierzonym obszarem kompetencji oraz innych, zleconych przez Prezydenta lub Szefa Kancelarii.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.