Uprzejmie informujemy, że w listopadzie kontynuujemy ruch grup wycieczkowych w Pałacu Prezydenckim. Zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego jest możliwe dla grup zorganizowanych od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00– 15.00 po uprzednim uzgodnieniu terminu.
Uprzejmie informujemy, że w październiku kontynuujemy ruch grup wycieczkowych w Pałacu Prezydenckim. Zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego jest możliwe dla grup zorganizowanych od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 15.00 po uprzednim uzgodnieniu terminu.
W sobotę 18 września 2021 roku (godz. 11.00-16.00) z okazji 29. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa będzie można zwiedzić Rezydencję Prezydenta RP Belweder.
Uprzejmie informujemy, że planowane w najbliższą sobotę otwarcie Rezydencji Prezydenta RP Belweder dla zwiedzających zostało odwołane. Zwiedzanie odbędzie się w kolejną sobotę, tj. 18 września 2021 r.
Uprzejmie informujemy, że w dniach 6 – 30 września 2021 roku zostanie wznowiony ruch grup wycieczkowych w Pałacu Prezydenckim. Szczegółowe informacje>>
Oświadczenie Rzecznika Prezydenta RP ministra Błażeja Spychalskiego ws. lotu z dnia 2 lipca 2020 r. z Babimostu do Warszawy.
Uprzejmie informujemy, że 2 kwietnia 2021 r. jest dniem wolnym dla pracowników Kancelarii Prezydenta RP w zamian za przypadające w sobotę święto państwowe 1 maja.
Polskę i Stany Zjednoczone, jak podkreślał wielokrotnie Prezydent RP Andrzej Duda, łączy najsilniejsze od lat, wielowymiarowe partnerstwo strategiczne oparte na wspólnych wartościach wolności i demokracji.
Uprzejmie informujemy, że 24 grudnia 2020 r. jest dniem wolnym dla pracowników Kancelarii Prezydenta RP ze względu na obowiązek udzielenia dnia wolnego pracownikom za przypadający w sobotę drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (26 grudnia).
W związku z publikacją artykułu Pani Redaktor Izabeli Kacprzak Kancelaria Prezydenta RP przekazuje informacje i wyjaśnienia dotyczące zamieszczonych w tym artykule nieznajdujących potwierdzenia w faktach informacji.
Nowelizacja ustawy – Kodeks karny polegająca na zmianie art. 37a nie stanowi ukrytego zaostrzenia odpowiedzialności karnej lekarzy i lekarzy dentystów za tzw. błędy medyczne – czytamy w komunikacie Kancelarii Prezydenta RP.
Prezydent RP Andrzej Duda wydał – na podstawie ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o zasadach użycia lub pobytu Sił Zbrojnych RP poza granicami państwa – postanowienia o przedłużeniu okresu użycia Sił Zbrojnych RP poza granicami państwa.
Uwaga! Zaplanowane na 2 kwietnia 2020 r. w Kętrzynie (warmińsko-mazurskie) oraz 29 kwietnia 2020 r. (pomorskie) konferencje „Perspektywy dla rozwoju Internetu Rzeczy – Samorząd Przyszłości” zostają odwołane.
Komunikat KPRP w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego oraz koniecznością podjęcia działań prewencyjnych w celu zagwarantowania należytej dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo osób.
W związku z zagrożeniem wirusem SARS-CoV-2, Kancelaria Prezydenta RP wstrzymuje ruch grup wycieczkowych w rezydencjach: Pałac Prezydencki, Belweder, Zamek Prezydenta w Wiśle, Dworek Prezydenta w Ciechocinku.