Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 29 stycznia 2018

Pałac Prezydencki wydrukowany w technologii 3D

  |   Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami firmy Zortrax - laureatami Nagrody Gospodarczej. Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami firmy Zortrax - laureatami Nagrody Gospodarczej. Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami firmy Zortrax - laureatami Nagrody Gospodarczej. Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami firmy Zortrax - laureatami Nagrody Gospodarczej. Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami firmy Zortrax - laureatami Nagrody Gospodarczej. Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami firmy Zortrax - laureatami Nagrody Gospodarczej. Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami firmy Zortrax - laureatami Nagrody Gospodarczej. Spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z przedstawicielami firmy Zortrax - laureatami Nagrody Gospodarczej. Pałac Prezydencki wydrukowany w technologii 3D Pałac Prezydencki wydrukowany w technologii 3D Pałac Prezydencki wydrukowany w technologii 3D

Prezydent  Andrzej Duda gościł dziś w Pałacu Prezydenckim  przedstawicieli firmy Zortrax S.A, na czele z Rafałem Tomasikiem Prezesem Zarządu – laureatów Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.  Olsztyńska firma podarowała Andrzejowi Dudzie wyjątkową makietę Pałacu Prezydenckiego stworzoną w technologii druku 3D. 

 

Podczas spotkania przedstawiciele Zortrax przekazali  także symboliczne prezenty dla Prezydenta i Pierwszej Damy -  zaprojektowane, wymodelowane i wydrukowane w technologii druku 3D przez specjalistów Zortrax. Prezes Tomasiak zaprosił również Prezydenta Andrzeja Dudę do Olsztyna, gdzie mieści się  siedziba firmy, zapewniając, że  region zmienia się w centrum nowoczesnych technologii.

 

W maju 2016 roku Rafał Tomasiak został uhonorowany biało-czerwoną flagą, którą otrzymują przedstawiciele instytucji, organizacji i stowarzyszeń zasłużonych dla pozytywnej promocji Polski. W listopadzie tego samego roku, podczas pierwszego Kongresu 590 w Rzeszowie, Spółka otrzymała Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP, w kategorii Start-UP.PL.

 

Firma Zortrax powstała w 2013 roku. Aktualnie jest jednym z wiodących podmiotów w branży desktopowych drukarek 3D. Zortrax działa na rynkach na całym świecie, sprzedając swoje produkty m.in. w największych krajach europejskich oraz w USA i Kanadzie, a także na rynkach azjatyckich i w Ameryce Południowej. (WP)

 

Poleć znajomemu