przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Środa, 16 stycznia 2019

Profesor Alojzy Z. Nowak w składzie Rady Naukowej Instytutu Nowej Ekonomii Strukturalnej

Profesor Alojzy Z. Nowak, członek Narodowej Rady Rozwoju, został powołany do Rady Naukowej Instytutu Nowej Ekonomii Strukturalnej na Uniwersytecie w Pekinie.

 

Profesor Nowak dołączył tym samym do 22 osobowego grona wybitnych naukowców z całego świata, wśród których znajdują się między innymi czterej laureaci Nagrody Nobla z dziedziny nauk ekonomicznych: prof. Edmund S. Phelps z Columbia University, prof. Michael Spence z New York University, prof. Roger Myerson z University of Chicago oraz prof. Christopher Pissarides z London School of Economics.

 

Instytut Nowej Ekonomii Strukturalnej na Uniwersytecie w Pekinie został założony przez prof. Justina Lina, byłego wiceszefa i głównego ekonomistę Banku Światowego, a obecnie doradcę Przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej. Instytut jest wiodącym ośrodkiem badawczym na świecie, think tankiem korzystającym z doświadczeń rozwojowych Chin oraz innych, rozwijających się krajów. Opracowuje pionierskie rozwiązania wykorzystywane w praktyce gospodarczej państw oraz rozwija teorię Nowej Ekonomii Strukturalnej.

 

W styczniu 2017 roku Profesor Justin Yifu Lin spotkał się w Pałacu Prezydenckim z doradcami ekonomicznymi Prezydenta RP oraz członkami Narodowej Rady Rozwoju. Spotkanie doradców Prezydenta RP z prof. Justinem Yifu Linem>>>

 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.