Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Krzysztof Mazur

Dr Krzysztof Mazur, dr nauk politycznych UJ; prezes Klubu Jagiellońskiego. Ukończył politologię na UJ oraz filozofię z elementami socjologii w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych UJ. Uczestnik The Phoenix Institute Summer Seminar na University of Notre Dame w USA. Pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

W latach 2002-2009 koordynator licznych projektów realizowanych przez Fundację Instytut Tertio Millennio. Od 2002 r. członek Klubu Jagiellońskiego. Twórca ogólnopolskiej Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu realizowanej w strategicznym partnerstwie z PKO Bankiem Polskim. Członek redakcji „Pressji”. Ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego. Od 2015 r. członek Zarządu Koalicji na rzecz Polskich Innowacji. W latach 2009-2010 współpracownik Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku.

 

Laureat ogólnopolskiego konkursu na pracę naukową poświęconą Solidarności przyznawaną przez NSZZ „Solidarność” Region Wielkopolska (2006) oraz Nagrody im. Artura Rojszczaka przyznawanej przez Fundację na Rzecz Nauki Polskiej (2012).

 

* * *

Krzysztof Mazur uczestniczy również w pracach sekcji Nauka, innowacje NRR.

Poleć znajomemu