Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Kazimierz Kujda


Dr Kazimierz Kujda, absolwent Politechniki Warszawskiej, na której uzyskał stopień naukowy doktora nauk technicznych. Ma także tytuł zawodowy magistra ekonomii, otrzymany w SGPiS w Warszawie. Uzyskał również dyplom MBA w Centrum Kształcenia Menedżerów przy Wydziale Zarządzania UW.

 

Dysponuje dużą wiedzą praktyczną z zakresu gospodarki i finansów. Zdobywał ją pracując ponad 20 lat w zarządach i radach nadzorczych spółek prawa handlowego i instytucji finansowych. Jest Prezesem Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Funkcję tę pełni już po raz trzeci. Był członkiem rad nadzorczych takich instytucji, jak Bank Ochrony Środowiska SA i Polskie Koleje Państwowe SA. Doświadczenie praktyczne w sferze ekonomii i finansów łączył z pracą naukową i menedżerską na stanowisku rektora w Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego w Warszawie. Znana jest mu problematyka programowania rozwoju regionalnego z wykorzystaniem funduszy z Unii Europejskiej. Posiada duże doświadczenie w dziedzinie przygotowywania i wdrażania projektów zgodnie ze standardami Komisji Europejskiej. Ma kompetencje do doskonalenia rozwiązań organizacyjnych sprzyjających efektywnemu wykorzystywaniu funduszy Unii Europejskiej w inwestycjach infrastrukturalnych.

 

Pracując wiele lat w zarządach spółek poznał bariery i ograniczenia utrudniające rozwój małych i średnich przedsiębiorstw.

 

* * *

Kazimierz Kujda uczestniczy również w pracach sekcji Samorząd, polityka spójności NRR.

Poleć znajomemu