Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Marcin Chludziński

Marcin Chludziński, absolwent Instytutu Polityki Społecznej na UW oraz Europejskiego Instytutu Rozwoju Regionalnego i Lokalnego.

 

Od stycznia 2016 r. prezes Zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oraz członek Rady Nadzorczej PZU S.A. Posiada doświadczenie menedżerskie w zakresie doradztwa strategicznego i nadzoru korporacyjnego. Specjalizuje się w restrukturyzacji rozwojowej przedsiębiorstw i inwestycjach kapitałowych.

 

Doświadczenie zawodowe zdobywał w firmach prywatnych oraz współpracując z dużymi korporacjami. Od 2004 r. był związany jako współwłaściciel, z firmą Invent Grupa Doradztwa i Treningu Sp. z o.o., w której od 2006 r. pełnił funkcję Prezesa Zarządu. W latach 2011 – 2015 pełnił funkcję prezesa Fundacji Republikańskiej, think tanku gospodarczego, będącego zapleczem kadry i wielu projektów obecnego Rządu.

 

Współautor wydanego w 2013 r. raportu nt. polityki prorodzinnej oraz  licznych raportów z  zakresu deregulacji, polityki podatkowej i kosztów funkcjonowania państwa. Współtworzył system monitorowania wydatków publicznych oraz zatrudnienia w administracji publicznej.

 

Był członkiem redakcji kwartalnika „Rzeczy Wspólne”.

 

Współpracował w charakterze wykładowcy z Uniwersytetem Warszawskim, Collegium Civitas oraz Uczelnią Łazarskiego. 

Poleć znajomemu