Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Tadeusz Hatalski


Inż. Tadeusz Hatalski, kapitan żeglugi wielkiej, absolwent Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni w 1974r. W latach 1978-1982 odbył studia na Uniwersytecie Gdańskim, kierunek Transport Morski. Kapitan handlowych statków morskich armatorów niemieckich, angielskich i irlandzkich. W latach 1991-2004 – zdobył uprawnienia pilotowe w portach Belfast i Londyn w Wielkiej Brytanii. Ekspert Polskiej Izby Handlu Zagranicznego, następnie ekspert Krajowej Izby Gospodarki Morskiej. Ukończył egzaminy uprawniające do zasiadania w radach nadzorczych spółek skarbu państwa.

 

Dzięki pracy na morzu - często w ekstremalnych warunkach – zdobył umiejętności diagnozowania sytuacji kryzysowych, koncentracji na problemach istotnych oraz tworzenia koncepcji działania w celu rozwiązania problemu, a także zdolność podejmowania decyzji i kierowania zespołem ludzi w sytuacjach stresu.

 

Autor publikacji prasowych (i w mediach elektronicznych) przedstawiających problematykę gospodarki morskiej.

 

Zainteresowania: historia Polski oraz chrześcijańskiej cywilizacji zachodnioeuropejskiej a także polityka, ekonomia i ewolucja życia. Konserwatysta z przekonania.

 

Uprawiane sporty: narty i jazda konna od dzieciństwa, żeglarstwo od czasów szkoły morskiej, jogging od lat kilku.

 

W życiu prywatnym, mąż, ojciec i dziadek. 

Poleć znajomemu