Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Ks. Paweł Bortkiewicz

Prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz, ksiądz katolicki, członek Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej. Studia teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu, magisterium i doktorat KUL, habilitacja ATK w Warszawie.

 

Wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, były dziekan Wydziału Teologicznego tegoż Uniwersytetu. Wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Prowadzi zajęcia z etyki na studium doktoranckim Politechniki Poznańskiej oraz z bioetyki na studium doktoranckim Wydziału Biologii UAM.

 

Zajmuje się teologią moralną i etyką (autor publikacji Zachowanie wartości moralnych w sytuacjach granicznych. Studium na podstawie polskiej łagrowej literatury pamiętnikarskiej), katolicką nauką społeczną i katolicką nauką o małżeństwie i rodzinie (w tym zakresie od 2013 r. podejmuje krytyczne wykłady na temat gender – por. Historia jednego wykładu czyli gender zdemaskowany). Od lata bada i popularyzuje myśl Jana Pawła II (antropologia, nauczanie społeczne, teologia ciała).

 

Kapelan Akademickiego Klubu Obywatelskiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Poznaniu, publicysta katolicki.

Poleć znajomemu