Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Maciej Sadowski

Maciej Sadowski, specjalista ds. transferu technologii i wsparcia innowacji. Współtwórca i prezes zarządu Fundacji Startup HUB Poland.

 

Z wykształcenia politolog (studia europejskie) i historyk filozofii (filozofia analityczna). W latach 2006-2007 stypendysta na Universität Salzburg (Fachbereich Geschichte und Politikwissenschaft). W latach 2009-2015 doktorant w Instytucie Nauk Politycznych UW oraz Instytucie Filozofii UW. Nauczyciel akademicki, m.in. na Uniwersytecie Warszawskim. Animator przedsiębiorczości i wynalazczości w środowisku talentów naukowych i pionierów innowacji. Współzałożyciel i prezes zarządu powołanej w 2012 r. Fundacji Startup HUB, zajmującej się promocją polskich szans rozwojowych wśród wynalazców i pionierów zaawansowanych technologii na świecie oraz tworzeniem na ich podstawie innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce. Działacz na rzecz powiązania naukowców polonijnych z polskim rynkiem technologicznym oraz skupienia powiększania potencjału intelektualnego regionu Europy Środkowo-Wschodniej wokół Polski. Aktywista środowiska naukowego i startupowego zajmujący się sieciowaniem inkubatorów, funduszy, parków technologicznych oraz organizacji otoczenia biznesowego i centrów badawczych w wymiarze ponadregionalnym. Od 2014 r. zarządzający funduszu [email protected] wspierającego rozwój i komercjalizację projektów z obszaru zaawansowanych technologii o potencjale międzynarodowej ekspansji. Członek Polskiego Towarzystwa Filozoficznego. Członek Komitetu ds. Nowych Technologii i Innowacji Krajowej Izby Gospodarczej. Ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

 

Autor kilku publikacji naukowych, m.in.: Can the philosopher be a political expert?, [w:] „Policy Expertise in Contemporary Democracies”, Ashgate 2013, Przeobrażenie wolności w wyniku umowy społecznej u Hobbesa i Locke’a [w:] Co z tą wolnością?, Semper, 2012.

 

Miłośnik historii średniowiecza i fantastyki naukowej. Reytaniak.

 
* * *
 

Maciej Sadowski uczestniczy również w pracach sekcji Gospodarka, praca, przedsiębiorczość NRR.

Poleć znajomemu