Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Lucjusz Nadbereżny

Lucjusz Nadbereżny, w 2004 r. ukończył LO im. KEN w Stalowej Woli. Studiował na kierunku Politologia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Następnie od 2006 r. studiował na kierunku Prawo na WZPNoG Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w Stalowej Woli.

 

Od 2006 do 2014 r. radny Stalowej Woli. Pierwszy raz został radnym w wieku 21 lat – stając się wtedy najmłodszym radnym w historii Stalowej Woli. Startując ponownie w 2010 r. uzyskał po raz drugi mandat radnego.

 

Był dyrektorem Biura Poselskiego Posła Antoniego Błądka a następnie dyrektorem Biura Senator Janiny Sagatowskiej. W 2013 r. został dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, natomiast w 2014 r. został dyrektorem Departamentu Organizacyjno-Prawnego w Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie.

 

W wyborach samorządowych w 2014 r. został wybrany prezydentem Miasta Stalowej Woli na kadencję 2014–2018.

 

Obecnie jest sekretarzem Zarządu Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych, które skupia większość samorządów z terenu województwa podkarpackiego. Jest również prezesem Stowarzyszenia Miast Centralnego Okręgu Przemysłowego, w związku z misją miasta Stalowej Woli, szerzącego ideę COP w Polsce.

 

Prywatnie szczęśliwy mąż Aleksandry i ojciec dwóch synów: Miłosza i Gabriela.

Poleć znajomemu