przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| |
A | A | A

Elżbieta Kryńska

Prof. dr hab. Elżbieta Kryńska jest krajowym i międzynarodowym ekspertem w dziedzinie polityki rynku pracy. Pracuje na Uniwersytecie Łódzkim (od 1976 r.), gdzie pełni funkcję kierownika Katedry Polityki Ekonomicznej oraz w Instytucie Pracy i Spraw Socjalnych w Warszawie (od 1996 r.) jako Kierownik Zakładu Zatrudnienia i Rynku Pracy. Jest przewodniczącą Wojewódzkiej Rady Rynku Pracy w Łodzi. Jest członkiem dwóch komitetów naukowych Polskiej Akademii Nauk: Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej oraz Komitetu Prognoz „Polska 2000 PLUS”, a także członkiem Rady Naukowej Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych. Jest redaktorem naczelnym czasopisma „Rynek Pracy”.

 

Jej zainteresowania naukowo-badawcze koncentrują się wokół dwóch zasadniczych nurtów:

-   funkcjonowania rynku pracy (koncepcje i metody badawcze, instrumenty przeciwdziałania nierównowadze) oraz

-   polityce ekonomicznej, w tym polityce rynku pracy w mechanizmie funkcjonowania gospodarki rynkowej (cele, narzędzia, metody).

 

Wyniki swoich badań prezentowała na licznych konferencjach i seminariach naukowych, część z nich została opublikowana (około 300 publikacji). Kieruje krajowymi i międzynarodowymi projektami badawczymi.

 

Doświadczony nauczyciel akademicki, prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów studiów I i II stopnia, studiów podyplomowych i doktoranckich. Bierze również czynny udział w kształceniu kadry naukowej: wypromowała dziewięciu doktorów nauk ekonomicznych oraz około 600 magistrów i licencjatów.

 

Członek Narodowej Rady Rozwoju powołanej w 2010 r. przez śp. Lecha Kaczyńskiego, Prezydenta RP.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.