przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| |
A | A | A

Mirosław Parol

Prof. dr hab. inż. Mirosław Parol, profesor nauk technicznych, kierownik Zakładu Sieci i Systemów Elektroenergetycznych Instytutu Elektroenergetyki na Wydziale Elektrycznym Politechniki Warszawskiej (WE PW). Od 1985 r. do chwili obecnej związany z Politechniką Warszawską; aktualnie zatrudniony na stanowisku profesora nadzwyczajnego.

 

Członek Polskiego Towarzystwa Elektrotechniki Teoretycznej i Stosowanej, członek Sekcji Polskiej IEEE (w latach 2008-2009 przewodniczący Chapteru Power Engineering Society/Industry Applications Society tej sekcji) oraz reprezentant członka Komitetu Technicznego nr 80 Polskiego Komitetu Normalizacyjnego: Politechniki Warszawskiej - Instytutu Elektroenergetyki.

 

Był promotorem 4 obronionych rozpraw doktorskich oraz opiekunem naukowym ponad 90 prac dyplomowych (magisterskich i inżynierskich) na kierunku Elektrotechnika oraz Informatyka WE PW. Prowadzi wykłady dla studentów na Wydziale Elektrycznym PW, w tym także na studiach doktoranckich.

 

Uczestniczył w projektach badawczych finansowanych przez instytucje odpowiedzialne za naukę i szkolnictwo wyższe (Komitet Badań Naukowych, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Edukacji i Nauki) oraz w pracach badawczych i ekspertyzach realizowanych dla różnych podmiotów prawnych (przemysłowych i innych).

 

Specjalizuje się w elektroenergetyce. Jest autorem bądź współautorem wielu publikacji dotyczących sieci i systemów elektroenergetycznych, w szczególności w zakresie elektroenergetycznych sieci dystrybucyjnych.

 

W latach 1990-1994 radny i przewodniczący Rady Gminy Teresin.

 

Członek NSZZ „Solidarność” (od 1989 r. do chwili obecnej), członek założyciel partii Prawo i Sprawiedliwość.


Mirosław Parol uczestniczy również w pracach sekcji Gospodarka, praca, przedsiębiorczość NRR. 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.