Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 22 stycznia 2020

W Karniowicach o perspektywach dla mieszkańców obszarów wiejskich

  |   Konferencja z cyklu „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” w Karniowicach Konferencja z cyklu „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” w Karniowicach Konferencja z cyklu „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” w Karniowicach Konferencja z cyklu „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” w Karniowicach Konferencja z cyklu „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” w Karniowicach Konferencja z cyklu „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” w Karniowicach Konferencja z cyklu „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” w Karniowicach Konferencja z cyklu „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” w Karniowicach Rozmowa z minister Szymańską w programie „Tematy dnia” Rozmowa z minister Szymańską w programie „Tematy dnia”

Warunki życia na obszarach wiejskich powinny być co najmniej tak samo dobre, jak w miastach – przekonywała w środę szefowa Kancelarii Prezydenta RP Halina Szymańska podczas konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” w Karniowicach (woj. małopolskie).
 

W trakcie konferencji zorganizowanej w Małopolskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego przedstawiciele samorządów i organizacji działających na rzecz społeczności wiejskiej zapoznali się z działaniami podejmowanymi przez państwo, służącymi podnoszeniu jakości życia mieszkańców wsi.
 

Jak zaznaczyła Halina Szymańska, w trakcie cyklu konferencji – zainaugurowanych przez rokiem z inicjatywy Prezydenta Andrzeja Dudy – prezentowana jest aktualna oferta dla obszarów wiejskich przygotowana przez 13 ministerstw.
 

 

Zobacz także: Prezydent zainaugurował III cykl konferencji poświęconych rozwojowi polskiej wsi – Oferta ta na bieżąco jest przedstawiana samorządowcom, bo głównymi beneficjentami pośrednimi tych środków są samorządy, a beneficjentem ostatecznym zawsze będzie mieszkaniec obszarów wiejskich – oceniła szefowa Kancelarii Prezydenta RP. Według niej, oferta dla terenów wiejskich jest szeroka i dotyczy różnych obszarów: od infrastruktury, poprzez oświatę, opiekę społeczną, rodzinę, po kulturę i sztukę. – W zeszłym roku była to kwota sięgająca 24 mld zł, w tym roku ta kwota jest dwukrotnie większa, tak więc możliwości są olbrzymie, pokazujemy, w jaki sposób te środki pozyskiwać – dodała Halina Szymańska.
 

Wskazała, że oczekiwania przedstawicieli wsi są różne, np. dotyczące retencji wód czy termomodernizacji budynków na obszarach popegeerowskich, a wśród przedstawianych inicjatyw są np. pomysły związane z rozwojem e-medycyny na wsi.

 


 

W cykl konferencji „Perspektywy dla mieszkańców obszarów wiejskich” zaangażowany jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz 13 ministerstw. W trakcie jego trzeciej odsłony zaplanowano sześć wydarzeń w województwach: podlaskim, małopolskim, lubelskim, świętokrzyskim, łódzkim i mazowieckim.(PAP)

Poleć znajomemu