Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 22 maja 2020

Wideokonferencja Rady ds. Przedsiębiorczości

  |   Wideokonferencja Rady ds. Przedsiębiorczości Wideokonferencja Rady ds. Przedsiębiorczości Wideokonferencja Rady ds. Przedsiębiorczości Wideokonferencja Rady ds. Przedsiębiorczości

Prezydent Andrzej Duda oraz Wicepremier Jadwiga Emilewicz uczestniczyli w spotkaniu Rady ds. Przedsiębiorczości, podczas którego członkowie Rady oraz zaproszeni goście podzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z wykorzystaniem wsparcia oferowanego w Tarczy antykryzysowej. Celem spotkania była analiza potrzeb i dalszych kierunków wsparcia przedsiębiorców w ramach rozwiązań przygotowywanych przez Rząd, przy udziale i wsparciu Prezydenta.

 

Prezydent wysłuchał głosu przedsiębiorców, zapoznając się z obecną sytuacją w reprezentowanych przez nich branżach i sektorach. Obecna sytuacja wymusiła w wielu przypadkach całkowitą zmianę strategii oraz modelu biznesowego przedsiębiorstw.

Na obecnym etapie walki z pandemią oraz jej skutkami, kluczowe jest wypracowanie spójnej wizji przyszłości gospodarczej Polski. Pomoc, która trafiła do przedsiębiorców pozwoliła im przetrwać pierwsze uderzenie kryzysu, lecz obecnie potrzebna jest długofalowa wizja stymulowania gospodarki do powrotu na właściwe tory.
 

Poleć znajomemu