Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Wtorek, 9 lipca 2019

Prezydent powołał kolejnych członków Rady ds. Przedsiębiorczości

  |   Prezydent wręcza akt powołania do Rady ds. Przedsiębiorczości Stanisławowi Jaroszowi, prezesowi PPM Taurus Sp. z o.o. z Pilzna Prezydent wręcza akt powołania do Rady ds. Przedsiębiorczości Michałowi Czekajowi, prezesowi Dragon Poland Sp. z o.o. Prezydent: Zdecydowałem się poprosić o współpracę przedstawicieli biznesu dwóch pokoleń: to jest pokolenia moich rodziców, Pana Prezesa Jarosza, i mojego pokolenia, Pana Prezesa Michała Czekaja. Uczestnicy uroczystości w Belwederze: Prezydent Andrzej Duda, nowi członkowie Rady ds. Przedsiębiorczości oraz kapituła tegorocznej Nagrody Gospodarczej

W Belwederze Prezydent Andrzej Duda powołał dwóch nowych członków Rady ds. Przedsiębiorczości:

  • Stanisława Jarosza, prezesa PPM Taurus Sp. z o.o. z Pilzna (woj. podkarpackie). Przedsiębiorstwo (Mistrz Krajowy AgroLigi 2017) specjalizuje się w produkcji tradycyjnych wyrobów mięsnych z zastosowaniem starych technologii opartych na recepturach zaczerpniętych z tradycji okolic Pilzna. 15 produktów tej firmy zostało wpisanych na Krajową Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
     
  • Michała Czekaja, prezesa Dragon Poland Sp. z o.o. ze Skawiny (woj. małopolskie). Firma jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się przedsiębiorstw w sektorze chemii budowlanej, motoryzacyjnej i gospodarczej w Polsce. W listopadzie 2017 r. podczas wizyty w Skawinie Prezydent otworzył nowy zakład tej firmy – kompleks biurowo-magazynowo-produkcyjny.

 

– Zdecydowałem się poprosić o współpracę przedstawicieli polskiego biznesu dwóch pokoleń: pokolenia moich rodziców, Pana Prezesa Jarosza, i mojego pokolenia, Pana Prezesa Michała Czekaja – powiedział Prezydent. Jak podkreślił, obie firmy są rodzinne, o ponad 30-letnim doświadczeniu, budujące polską przedsiębiorczość. CAŁE WYSTĄPIENIE>>
 

 

 

Podczas spotkania Andrzej Duda powołał też członków Kapituły tegorocznej XVII edycji Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.

 

Poleć znajomemu