Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Piątek, 29 listopada 2019

Konferencja „Wsparcie polskich przedsiębiorców w eksporcie”

  |   W Belwederze odbyła się konferencja „Wsparcie polskich przedsiębiorców w eksporcie” Wziął w niej udział minister Adam Kwiatkowski Wziął w niej udział minister Adam Kwiatkowski Organizatorem wydarzenia była Rada ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą W Belwederze odbyła się konferencja „Wsparcie polskich przedsiębiorców w eksporcie” W Belwederze odbyła się konferencja „Wsparcie polskich przedsiębiorców w eksporcie” W Belwederze odbyła się konferencja „Wsparcie polskich przedsiębiorców w eksporcie” W Belwederze odbyła się konferencja „Wsparcie polskich przedsiębiorców w eksporcie” W Belwederze odbyła się konferencja „Wsparcie polskich przedsiębiorców w eksporcie” W Belwederze odbyła się konferencja „Wsparcie polskich przedsiębiorców w eksporcie” W Belwederze odbyła się konferencja „Wsparcie polskich przedsiębiorców w eksporcie” W Belwederze odbyła się konferencja „Wsparcie polskich przedsiębiorców w eksporcie” W Belwederze odbyła się konferencja „Wsparcie polskich przedsiębiorców w eksporcie” W Belwederze odbyła się konferencja „Wsparcie polskich przedsiębiorców w eksporcie” W Belwederze odbyła się konferencja „Wsparcie polskich przedsiębiorców w eksporcie” W Belwederze odbyła się konferencja „Wsparcie polskich przedsiębiorców w eksporcie” W Belwederze odbyła się konferencja „Wsparcie polskich przedsiębiorców w eksporcie” W Belwederze odbyła się konferencja „Wsparcie polskich przedsiębiorców w eksporcie”

Wsparcie polskich przedsiębiorców w eksporcie było tematem konferencji zorganizowanej w Belwederze przez Radę ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej i Centrum Promocji Krajowej Izby Gospodarczej.

 

Uczestnikami spotkania byli reprezentanci instytucji rozwoju: Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz Banku Gospodarstwa Krajowego, Laureaci Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP, członkowie Krajowej Izby Gospodarczej i przedsiębiorcy.

 

Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski podkreślił, że eksport polskich produktów wzrasta zarówno do naszych tradycyjnych partnerów, z którymi wymiana handlowa jest największa, tj. z Niemcami, ale również do innych państw Unii Europejskiej. – Mam nadzieję, że ten cykl spotkań przyniesie jeszcze większe umocnienie na rynkach zagranicznych polskich firm – dodał.  

 

 

Prezes Krajowej Izby Gospodarczej i przedstawiciel Rady ds. Przedsiębiorczości przy Prezydencie RP Andrzej Arendarski zaznaczył, że Polska posiada duży potencjał eksportowy. Obecnie nasz eksport jest skoncentrowany na krajach Unii Europejskiej, zaś wyzwaniem jest poszukiwanie nowych rynków, szczególnie w tych krajach, z którymi mamy deficyt obrotów handlowych. Podkreślił również konieczność budowania polskiej marki na świecie.

 

 

 

Konferencja składała się z dwóch paneli - pierwszy poświęcony był rządowym mechanizmom wsparcia w eksporcie, drugi zaś – doświadczeniu firm, które osiągnęły już znaczące sukcesy na rynkach zagranicznych.

 

Uczestnicy spotkania wskazywali szczególnie na wagę trzech czynników wpływających na sukces w eksporcie: świadome budowanie marki, ciągłą dbałość o najwyższą jakość produktów i usług oraz wsłuchiwanie się w potrzeby klienta.

 

Poleć znajomemu