Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Dawid Cycoń

Prezes Zarządu ML System S.A.


Absolwent Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo Hutniczej
w Krakowie.

 

20 lat doświadczenia w zarządzaniu sprzedażą i marketingiem poparte sukcesami w spółkach takich jak: Optimus S.A., FAKRO oraz Reynaers Polska. Posiada 12 letnie doświadczenie w budowaniu strategii rozwoju firmy ML System, zarządzaniu produktem i budowaniu rynku BIPV w Polsce i zagranicą.


Współzałożyciel spółki ML System (2007), która w 2018 r. z sukcesem zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pomysłodawca i realizator Fotowoltaicznego Centrum Badawczo-Rozwojowego ML System. Zbudował rynek dla produktów BIPV i Smart City. Zgodnie z raportem Global Building Integrated Photovoltaic Skylights Market 2017-2021, firma ML System jest jednym z pięciu kluczowych producentów BIPV na świecie.


Jest inicjatorem współpracy nauki z przemysłem, realizował projekty badawcze oraz komercyjne m.in. z Fraunhofer ISE, University of Jaen (Hiszpania), University of Graz (Austria), University of Cyprus, WITI, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Śląska, Wojskowa Akademia Techniczna, Politechnika Rzeszowska, Instytut Fizyki PAN, Wrocławskie Centrum Badań EIT+.


Jest współautorem 8 patentów, 6 wzorów użytkowych, a także publikacji z zakresu ogniw fotowoltaicznych III generacji. 

 

Poleć znajomemu