Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Jan Szynaka

Przedsiębiorca, Prezes Zarządu firmy Szynaka-Meble Sp. z .o.o., wiodącego producenta mebli w Polsce i na świecie.

 

Od ponad 60 lat kreator pozytywnego wizerunku polskiej firmy rodzinnej i promotor Polski i polskich produktów na arenie międzynarodowej. Dzięki nowoczesnym metodom zarządzania oraz skutecznej polityce promocyjnej kierowana przez Jana Szynaka firma rozwinęła liczne kontakty handlowe w Polsce i ponad 50 krajach świata. Dziś Grupę Meblową Szynaka tworzy 8 nowoczesnych zakładów produkcyjnych, Centrum Logistyczno-Wystawiennicze o łącznej powierzchni ponad 650 000 m2, co można porównać do 91 boisk piłkarskich. Obecnie Grupa Meblowa Szynaka zatrudnia prawie 3500 osób.

 

Prowadząc biznes Jan Szynaka podejmuje szereg inicjatyw mających na celu osiągnięcie harmonii i równowagi z otoczeniem, dbając tym samym o środowisko naturalne. W Jego filozofii działania silnie zakorzeniony jest duch odpowiedzialności społecznej. Firma nie działa w oderwaniu od lokalnego społeczeństwa, jest jego częścią i aktywnie wspiera wszelkie działania na rzecz rozwoju okolicznych miast, województwa i kraju. Jan Szynaka jako aktywny promotor polskiego rzemiosła chętnie udziela się społecznie i charytatywnie. Jest wielkim autorytetem w kraju i uznanym menadżerem. Obecnie po raz drugi pełni funkcję Prezesa Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli.

 

Jan Szynaka jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. W 2018 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Prywatnie ojciec 4 dzieci i dziadek 5 wnuków.
 

Poleć znajomemu