Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Marcin Joka

Prezes Zarządu Photon Entertainment sp. z o.o.


Utalentowany projektant i programista, współtwórca edukacyjnego robota Photona – pierwszego na świecie robota, który rozwija się razem z dzieckiem. 


Zwycięzca m.in. największego konkursu technologicznego w Polsce – Microsoft Imagine Cup. Laureat rankingów Brief 50 Najbardziej kreatywnych w biznesie, Forbes 30under30,  NewEurope 100 by Google – rankingu najprężniej rozwijających się innowatorów Europy Środkowo-Wschodniej, programu Generacja Przyszłości Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz plebiscytu Przystanek Młodzi – na najbardziej inspirujących ludzi przed 30 rokiem życia.


Ukończył Wydziały Informatyki oraz Mechaniki i Budowy Maszyn na Politechnice Białostockiej. Programowanie i robotyka to jego świat.


W 2016 roku Photon Entertainment sp. z o.o. znalazł się z gronie 10 firm, które miały okazję zaprezentować się przed Prezydentem RP, podczas pierwszej edycji wydarzenia „Startupy w Pałacu”. W listopadzie 2018 roku spółka otrzymała Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP w kategorii Startup_PL. Tego samego roku spółka została ogłoszona najlepszym startupem Europy Środkowo-Wschodniej, podczas EBAN 2018 w Sofii. Roboty Photon były prezentowane w 2018 roku w pawilonie Polskiej Wystawy Gospodarczej na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Poleć znajomemu