Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Michał Czekaj

 

Przedsiębiorca. Prezes Zarządu firmy Dragon Poland Sp. z o.o. Sp. k., wiodącego producenta chemii budowlanej, w tym: klejów, rozpuszczalników, impregnatów i farb.

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Krakowie na Wydziale Zarządzania. Wiceprezydent ds. Przemysłu Izby Przemysłowo – Handlowej w Krakowie oraz współzałożyciel i Członek Zarządu Polskiego Związku Producentów Farb i Klejów. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej, tworzenia struktur przedsiębiorstw, ekspansji polskich produktów na rynki zagraniczne.

Od początku swojej kariery związany ze spółką Dragon, polską firmą rodzinną z ponad 47-letnim doświadczeniem produkcyjnym w sektorze chemii budowlanej, motoryzacyjnej i gospodarczej. W latach 2005 – 2012 pełnił funkcję Dyrektora Działu Handlowego i Logistyki. W 2012 roku objął stanowisko Prezesa Zarządu Spółki Dragon Poland.

Obecnie firma Dragon w swojej ofercie posiada ponad 2 000 produktów chemicznych dedykowanych dla budownictwa oraz gospodarstw domowych, sprzedawanych na rynkach krajowych i zagranicznych.

Zarządzane przez Niego przedsiębiorstwo było wielokrotnie nagradzane i wyróżniane za osiągane wyniki ekonomiczne, dynamikę rozwoju oraz innowacyjność produkcyjną. Osobiście zaangażowany w wiele projektów naukowych, technologicznych i działalność społeczną.

Poleć znajomemu