Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Dr Paweł Szataniak

Paweł Szataniak jest doktorem nauk technicznych, obronił dysertację doktorską na Wydziale Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu w Żylinie; wcześniej ukończył studia magisterskie na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej (kierunek: zarządzanie jakością). Jest również absolwentem studiów podyplomowych na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie (kierunek: Kozminski Advanced Management Program).

Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu. Swoją przygodę jako przedsiębiorca rozpoczął w 1993 r., kiedy wspólnie z bratem Mariuszem założył firmę Pamapol, z siedzibą w Ruścu. Dzięki szybkiemu rozwojowi organicznemu, ale też akwizycjom (WZPOW Kwidzyn, Mitmar, Cenos, ZPOW Ziębice) firma stała się jednym z liderów rynku dań gotowych i warzyw mrożonych. Pan Paweł do roku 2008 zajmował stanowisko Prezesa Zarządu Pamapol S.A., a od 2009 r. zajmuje stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej Pamapol S.A. oraz spółek zależnych.

Dzięki nadarzającej się okazji, w roku 2006 wraz z bratem, stał się większościowym udziałowcem w firmie Wielton S.A. – producent naczep, przyczep i zabudów samochodowych, z siedzibą w Wieluniu. Grupa Wielton obecnie należy do grona trzech największych producentów w swojej branży, w Europie. W skład grupy wchodzą: Wielton (Polska), Fruehauf (Francja), Langendorf (Niemcy), Lawrence David (Anglia), Viberti (Włochy), Wielton Rosja oraz Wielton Africa. Pan Paweł w latach 2010 – 2020 zajmował stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej Wielton S.A. Od 1 lipca 2020 pełni funkcję Prezesa Zarządu Grupy Kapitałowej.

Specjalizuje się w kreowaniu wizji i strategii spółek, procesach M&A, zarządzaniu międzykulturowym oraz organizacji i poprawie procesów produkcyjnych.
 

Poleć znajomemu