Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Dr Stanisław Han

Prezes Zarządu PPF Hasco-Lek S.A.

 

Farmaceuta z tytułem doktora nauk biologicznych, który w 1984 roku założył PPF Hasco-Lek S.A.


Firma w pierwszych latach działalność ograniczała się do produkcji kosmetyków. Dopiero zmiany prawa gospodarczego po 1989 roku stworzyły możliwość wytwarzania farmaceutyków. Obecnie Hasco-Lek jest w 100% polską firmą rodzinną, jednym z najprężniej rozwijających się przedsiębiorstw farmaceutycznych w Polsce, które w swoim portfolio ma blisko 350 leków, suplementów diety, kosmetyków i wyrobów medycznych. Miliony Polaków oraz obywatele ponad 40 krajów na świecie zaufali takim markom jak IBUM, Ulgix, DIH, Hascovir, Juvit czy Mensil.

 

Prezes Stanisław Han od wielu lat kompleksowo dba o zdrowie i komfort życia Polaków. Jest pomysłodawcą utworzenia i jednocześnie kierownikiem Zakładu Farmacji Przemysłowej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu oraz członkiem Rady Uczelni Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Jest także jednym z założycieli i Wiceprezesem Polskiej Izby Przemysłu Farmaceutycznego i Sprzętu Medycznego „Polfarmed” oraz członkiem Sekcji Fitoterapii Polskiego Towarzystwa Lekarskiego i Polskiego Towarzystwa Farmaceutycznego.


Działalność biznesową stara się łączyć z wsparciem lokalnych inicjatyw o charakterze społecznym czy sportowym. W 2006 roku, wspólnie z pracownikami, stworzył Fundację HASCO-LEK, która pomaga dzieciom i młodzieży z Wrocławia i Dolnego Śląska, a od 2019 roku objęła także wsparciem sportowców z niepełnosprawnościami. Stanisław Han konsekwentnie rozwija działalność biznesową, rozszerzając rodzinę spółek z Grupy HASCO. W ostatnim czasie powiększyła się ona o jedną z najnowocześniejszych placówek medycznych w Polsce – Vratislavia Medica Szpital im. Jana Pawła II we Wrocławiu.


Obecnie Grupa HASCO zatrudnia blisko 1600 osób i jest jednym z największych pracodawców na Dolnym Śląsku.

 

Stanisław Han prywatnie jest miłośnikiem motoryzacji i zabytkowych samochodów.

Poleć znajomemu