przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Czwartek, 26 lipca 2018

Minister Mucha: Polacy chcą rozmawiać o konstytucji

– Wierzę, że większość Polaków chce rozmawiać o konstytucji – podkreślił minister Paweł Mucha. Jak zaznaczał, debata nad referendum dowiodła, że społeczeństwo powinno wypowiedzieć się w kwestii konstytucji zanim politycy będą chcieli ją zmienić. 
Środa, 25 lipca 2018

Minister Mucha o decyzji Senatu ws. referendum

– Przedstawię Prezydentowi wnioski z debaty w Senacie. Będziemy oceniać sytuację i podejmować działania – powiedział minister Paweł Mucha po tym, jak izba wyższa Parlamentu RP nie wyraziła zgody na przeprowadzenie referendum konsultacyjnego. 
Środa, 25 lipca 2018

Wniosek o zgodę na zarządzenie referendum omawiany w Senacie

Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha przedstawił na posiedzeniu Senatu projekt postanowienia Prezydenta o zarządzeniu referendum ogólnokrajowego. Projekt dotyczy zapowiedzianego przez Andrzeja Dudę referendum w sprawie kierunków zmian Konstytucji. 
Wtorek, 24 lipca 2018

Min. Łapiński: Prezydent liczy, że Senat da szansę Polakom wypowiedzieć się w referendum

Prezydent Andrzej Duda liczy, że Senat da szansę Polakom wypowiedzenia się w referendum konsultacyjnym w ważnych sprawach dotyczących konstytucji - powiedział rzecznik Prezydenta Krzysztof Łapiński. 
Poniedziałek, 23 lipca 2018

Minister Łapiński: Pytania referendalne wynikiem konsultacji

Zaproponowane przez Prezydenta Andrzeja Dudę pytania do referendum w sprawie konstytucji to wynik dyskusji i sugestii wyborców – powiedział w poniedziałek rzecznik Prezydenta Krzysztof Łapiński na antenie Radia Tok FM. 
Poniedziałek, 23 lipca 2018

Min. Mucha: Dobrze, gdyby referendum ws. zmian w konstytucji zostało zarządzone

Dobrze, gdyby referendum ws. zmian w konstytucji zostało zarządzone; jeśli nie, to będziemy przedstawiać odpowiednią analizę sytuacji - oświadczył wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha, który spotkał się z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim. 
Piątek, 20 lipca 2018

Prezydent przedstawił pytania referendalne 

W piątek w Senacie został złożony projekt postanowienia o zarządzeniu referendum ogólnokrajowego - w dniach 10-11 listopada 2018 r. - dotyczącego zmian w konstytucji. 
Piątek, 20 lipca 2018

Minister Łapiński: Wspólnie zdecydujmy o konstytucji 

Dwudniowe głosowanie pozwoli nam wszystkim bez problemu połączyć zarówno udział w referendum, jak i świętowanie rocznicy. Na 100-lecie niepodległości możemy wyrazić nasze opinie na temat przyszłej konstytucji - przekonuje minister Krzysztof Łapiński. 
1234567  10
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.