przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 13 października 2017

W Poznaniu o Konstytucji. Zapraszamy na kolejną debatę

,,Ustrój gospodarczy według Konstytucji” – pod takim hasłem odbędzie się otwarta debata w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-informacyjnej w Poznaniu 16 października 2017 r.

 

O aktualności obecnie obowiązującej ustawy zasadniczej rozmawiać będą: Paweł Mucha, Pełnomocnik Prezydenta RP ds. referendum dotyczącego projektu nowej Konstytucji, prof. Dariusz Dudek, konstytucjonalista z KUL oraz prof. Cezary Kochalski, Doradca Prezydenta RP ds. ekonomicznych.

 

Zasadniczym celem spotkania jest szeroka dyskusja o Konstytucji RP z udziałem mieszkańców Poznania i Wielkopolski. Jak powiedział Andrzej Duda, Prezydent RP, podczas Święta Narodowego Trzeciego Maja: Czas na poważną debatę konstytucyjną przede wszystkim z udziałem polskiego narodu, z udziałem dojrzałego polskiego społeczeństwa. Dlatego Kancelaria Prezydenta RP jest otwarta na głos społeczeństwa, który jest kluczowy w procesie tworzenia prawa, zwłaszcza w zakresie ustawy zasadniczej.

 

Debata odbędzie się 16 października 2017 r., w Sali Czerwonej Pałacu Działyńskich, ul.  Stary Rynek 78/79 w Poznaniu. Serdecznie zapraszamy i liczymy na Państwa aktywny udział.

 

TERMINY KOLEJNYCH DEBAT >> 

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.