przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Piątek, 13 października 2017

Przedreferendalne otwarte spotkanie dyskusyjne już w środę w Toruniu

,,Kultura i dziedzictwo narodowe - konstytucyjna ochrona spraw fundamentalnych” – pod takim hasłem odbędzie się w Toruniu 18 października 2017 r. otwarta debata w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-informacyjnej „Wspólnie o Konstytucji”. O aktualności obecnie obowiązującej ustawy zasadniczej rozmawiać będzie minister Paweł Mucha, Pełnomocnik Prezydenta RP ds. referendum dotyczącego projektu nowej konstytucji wraz z Michałem Zaleskim, Prezydentem Miasta Torunia.

 

Zasadniczym celem spotkania jest szeroka dyskusja o Konstytucji RP z udziałem mieszkańców Torunia i regionu kujawsko-pomorskiego. Prezydent RP Andrzej Duda powiedział podczas uroczystości 3 maja: Czas na poważną debatę konstytucyjną przede wszystkim z udziałem polskiego narodu, z udziałem dojrzałego polskiego społeczeństwa. W ślad za tymi słowami Kancelaria Prezydenta RP otwiera się na głos społeczeństwa, który jest kluczowy w procesie tworzenia prawa, zwłaszcza w zakresie ustawy zasadniczej.

 

Debata odbędzie się 18 października 2017 r., w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego w Toruniu (Rynek Staromiejski 1). Serdecznie zapraszamy i liczymy na Państwa aktywny udział.

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.