Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 27 listopada 2017

Liczny udział młodych ludzi podczas debaty konsultacyjnej w Olsztynie

  |   Regionalne spotkanie konsultacyjne w Olsztynie z udziałem Szefa KPRP Haliny Szymańskiej Regionalne spotkanie konsultacyjne w Olsztynie z udziałem Szefa KPRP Haliny Szymańskiej Olsztyńska debata odbywała się pod hasłem „Wzajemne relacje organów władzy w świetle Konstytucji RP” Olsztyńska debata odbywała się pod hasłem „Wzajemne relacje organów władzy w świetle Konstytucji RP” Olsztyńska debata odbywała się pod hasłem „Wzajemne relacje organów władzy w świetle Konstytucji RP”

Kolejne regionalne spotkanie konsultacyjne przed ogólnokrajowym referendum dotyczącym nowej konstytucji odbyło się w poniedziałek, 27 listopada w murach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

 

Uczestniczyła w nim Halina Szymańska, Szef Kancelarii Prezydenta RP.

 

Minister Szymańska  zwróciła uwagę, że każde spotkanie konsultacyjne oprócz ogólnego kontekstu dotyczącego ustawy zasadniczej, poświęcone jest wybranym zagadnieniom regulowanym przez Konstytucję. - Chcemy, by tematów było jak najwięcej, by wejść jak najszerzej w obszar konstytucyjny, by móc sformułować około 10 pytań, które można zadać obywatelom – mówiła szefowa Kancelarii Prezydenta RP.

 

Olsztyńska debata odbywała się pod hasłem „Wzajemne relacje organów władzy w świetle Konstytucji RP”.

 

Minister Halina Szymańska zwróciła uwagę, że uczestnicy spotkań mogą wypowiadać się także w innych dziedzinach dotyczących ustawy zasadniczej. Służy do tego ankieta, która jest dostępna podczas spotkań konsultacyjnych. Podkreśliła ponadto, że obecnie odbywa się wstępny etap zbierania informacji dotyczący kwestii, w jakim kierunku konstytucja powinna być zmieniona. Informacji dostarczają konferencje, których było 5 oraz spotkania regionalne, z których 9 już się odbyło, a do końca roku będzie ich w sumie 12.

 

Szefowa KPRP przypomniała, że Prezydent Andrzej Duda chce, by referendum konsultacyjne odbyło się 11 listopada 2018 roku w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie wykluczyła możliwości przeprowadzenia referendum dwudniowego 10 i 11 listopada.

Poleć znajomemu