Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Środa, 17 stycznia 2018

Spotkanie wiceszefa KPRP z marszałkiem Senatu w sprawie referendum konsultacyjnego dotyczącego konstytucji

Rozmowy z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim dotyczyły "idei referendum konsultacyjnego w kategoriach wiążących" – relacjonował po środowym spotkaniu w Senacie Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha. W ramach konsultacji, jak dodał, planowane jest spotkanie Prezydenta Andrzeja Dudy z senatorami.

 

Zdaniem ministra Muchy, marszałek Karczewski potwierdził poparcie dla referendum konsultacyjnego w sprawie konstytucji. - Można się spodziewać, że skoro jest taki pogląd Marszałka Senatu RP, to znajdzie on pewnie odzwierciedlenie także w głosowaniu senatorów - powiedział prezydencki minister, który pełni również funkcję pełnomocnika do spraw referendum dotyczącego projektu nowej Konstytucji.

 

Paweł Mucha przypomniał, że prowadzone są kolejne konsultacje społeczne, które zostaną podsumowane w marcu. KALENDARIUM WYDARZEŃ >>>

 

Minister Mucha poinformował też, że ustalana jest formuła spotkania Prezydenta Andrzeja Dudy z senatorami. - Na ostatnim etapie konsultacji musi być spotkanie z senatorami. Przewidujemy, że do takiego spotkania dojdzie – oznajmił wiceszef KPRP. Dodał, że w ramach konsultacji odbędą się rozmowy dotyczące pytań, jakie zostaną zadane w referendum.  - Tak, aby senatorowie nie byli zaskoczeni - wyjaśnił minister.

 

Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta RP z okazji Święta Narodowego 3 Maja na Placu Zamkowym Podczas ubiegłorocznych uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja Prezydent Andrzej Duda ogłosił inicjatywę przeprowadzenia referendum w sprawie zmian w konstytucji. Prezydent chciałby, aby odbyło się ono w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - 11 listopada 2018 r. albo trwało dwa dni - 10 i 11 listopada. (PAP/BZ)

Poleć znajomemu