Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 25 stycznia 2018

Zapraszamy do Zielonej Góry na debatę „Wspólnie o Konstytucji”

Kolejne spotkanie regionalne pod hasłem „Wspólnie o Konstytucji”, organizowane przez Kancelarię Prezydenta RP w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej przed referendum konsultacyjnym, odbędzie się już we wtorek w Zielonej Górze.

 

Uczestniczyć w nim będzie m.in. Adam Kwiatkowski, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP. W ramach spotkania odbędzie się część panelowa z udziałem konstytucjonalisty, a następnie otwarta dla uczestników debata.

 

Organizacja otwartych debat o Konstytucji RP to konsekwencja słów Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który podczas uroczystości 3 Maja powiedział: „Czas na poważną debatę konstytucyjną przede wszystkim z udziałem polskiego narodu, z udziałem dojrzałego polskiego społeczeństwa”. W ślad za tymi słowami Kancelaria Prezydenta RP otwiera się na głos społeczeństwa, który jest kluczowy w procesie tworzenia prawa, zwłaszcza w zakresie ustawy zasadniczej.

 

Spotkanie w Zielonej Górze odbędzie się we wtorek, 30 stycznia w Bibliotece Uniwersytetu Zielonogórskiego, al. Wojska Polskiego 71. Serdecznie zapraszamy i liczymy na Państwa aktywny udział.

Poleć znajomemu