Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 5 lutego 2018

„Rodzina to fundament ustroju społecznego państwa”

  |   Debata „Wspólnie o konstytucji, wspólnie o rodzinie” z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy Debata „Wspólnie o konstytucji, wspólnie o rodzinie” z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy Debata „Wspólnie o konstytucji, wspólnie o rodzinie” z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy Debata „Wspólnie o konstytucji, wspólnie o rodzinie” z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy Debata „Wspólnie o konstytucji, wspólnie o rodzinie” z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy Debata „Wspólnie o konstytucji, wspólnie o rodzinie” z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy Debata „Wspólnie o konstytucji, wspólnie o rodzinie” z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy Debata „Wspólnie o konstytucji, wspólnie o rodzinie” z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy Debata „Wspólnie o konstytucji, wspólnie o rodzinie” z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy Debata „Wspólnie o konstytucji, wspólnie o rodzinie” z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy Debata „Wspólnie o konstytucji, wspólnie o rodzinie” z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy Debata „Wspólnie o konstytucji, wspólnie o rodzinie” z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy Debata „Wspólnie o konstytucji, wspólnie o rodzinie” z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy Debata „Wspólnie o konstytucji, wspólnie o rodzinie” z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy Debata „Wspólnie o konstytucji, wspólnie o rodzinie” z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy Debata „Wspólnie o konstytucji, wspólnie o rodzinie” z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy Debata „Wspólnie o konstytucji, wspólnie o rodzinie” z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy Debata „Wspólnie o konstytucji, wspólnie o rodzinie” z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy

- Dla mnie - jako Prezydenta - rodzina, jako instytucja, jest ważna. Uważam, że stanowi absolutny fundament społecznego ustroju państwa - podkreślił Prezydent Andrzej Duda, inaugurując kolejną konferencję w ramach kampanii informacyjnej „Wspólnie o Konstytucji”.

 

Uczestnicy debaty „Wspólnie o konstytucji, wspólnie o rodzinie”, która odbyła się w poniedziałek w Pałacu Prezydenckim, zastanawiali się, czy rodzina - jako instytucja - i jej prawa są w wystarczającym stopniu zagwarantowane konstytucyjnie.

 

Zobacz także: Wystąpienie Prezydenta RP na konferencji „Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o rodzinie” Prezydent RP zwracając się do gości uczestniczących w dyskusji, stwierdził, że rodzina - pojmowana właśnie jako instytucja - powinna mieć swoje miejsce w Konstytucji. - Są konstytucje, które w taki sposób podkreślają rolę rodziny, wskazując ją jako fundament ustroju społecznego, podstawową jednostkę, jaka występuje w społeczeństwie - tłumaczył Prezydent Andrzej Duda.

 

 

Jednocześnie zwrócił uwagę na trzy podstawowe - jego zdaniem - elementy składające się na wyjątkową rolę rodziny: na jej charakter rozwojowy, wychowawczy i opiekuńczy. - To są wszystkie zagadnienia dotyczące rodziny, wagi rodziny z punktu widzenia państwowego - podkreślił Andrzej Duda.

 

Poniedziałkowa debata w Pałacu Prezydenckim była siódmą konferencją na szczeblu eksperckim, a czwartą, która odbyła się w Warszawie w ramach kampanii informacyjnej „Wspólnie o Konstytucji”. Wzięli w niej też udział ministrowie KPRP, w tym Paweł Mucha, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP, pełniący rówież funkcję pełnomocnika do spraw referendum dotyczącego projektu nowej konstytucji. (BZ)

Poleć znajomemu