przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 19 lutego 2018

Trwają prace nad pytaniami referendalnymi

  |   W poniedziałek w Białymstoku minister Mucha wziął udział w kolejnym, otwartym spotkaniu przed ogólnokrajowym referendum. Poruszono głównie temat praw emerytalnych i zabezpieczeń społecznych W poniedziałek w Białymstoku minister Mucha wziął udział w kolejnym, otwartym spotkaniu przed ogólnokrajowym referendum. Poruszono głównie temat praw emerytalnych i zabezpieczeń społecznych W poniedziałek w Białymstoku minister Mucha wziął udział w kolejnym, otwartym spotkaniu przed ogólnokrajowym referendum. Poruszono głównie temat praw emerytalnych i zabezpieczeń społecznych W poniedziałek w Białymstoku minister Mucha wziął udział w kolejnym, otwartym spotkaniu przed ogólnokrajowym referendum. Poruszono głównie temat praw emerytalnych i zabezpieczeń społecznych W poniedziałek w Białymstoku minister Mucha wziął udział w kolejnym, otwartym spotkaniu przed ogólnokrajowym referendum. Poruszono głównie temat praw emerytalnych i zabezpieczeń społecznych W poniedziałek w Białymstoku minister Mucha wziął udział w kolejnym, otwartym spotkaniu przed ogólnokrajowym referendum. Poruszono głównie temat praw emerytalnych i zabezpieczeń społecznych W poniedziałek w Białymstoku minister Mucha wziął udział w kolejnym, otwartym spotkaniu przed ogólnokrajowym referendum. Poruszono głównie temat praw emerytalnych i zabezpieczeń społecznych W poniedziałek w Białymstoku minister Mucha wziął udział w kolejnym, otwartym spotkaniu przed ogólnokrajowym referendum. Poruszono głównie temat praw emerytalnych i zabezpieczeń społecznych W poniedziałek w Białymstoku minister Mucha wziął udział w kolejnym, otwartym spotkaniu przed ogólnokrajowym referendum. Poruszono głównie temat praw emerytalnych i zabezpieczeń społecznych W poniedziałek w Białymstoku minister Mucha wziął udział w kolejnym, otwartym spotkaniu przed ogólnokrajowym referendum. Poruszono głównie temat praw emerytalnych i zabezpieczeń społecznych W poniedziałek w Białymstoku minister Mucha wziął udział w kolejnym, otwartym spotkaniu przed ogólnokrajowym referendum. Poruszono głównie temat praw emerytalnych i zabezpieczeń społecznych W poniedziałek w Białymstoku minister Mucha wziął udział w kolejnym, otwartym spotkaniu przed ogólnokrajowym referendum. Poruszono głównie temat praw emerytalnych i zabezpieczeń społecznych W poniedziałek w Białymstoku minister Mucha wziął udział w kolejnym, otwartym spotkaniu przed ogólnokrajowym referendum. Poruszono głównie temat praw emerytalnych i zabezpieczeń społecznych W poniedziałek w Białymstoku minister Mucha wziął udział w kolejnym, otwartym spotkaniu przed ogólnokrajowym referendum. Poruszono głównie temat praw emerytalnych i zabezpieczeń społecznych

Kilkadziesiąt propozycji pytań sformułowali dotąd prawnicy, we współpracy z obywatelami, w ramach prac nad referendum w sprawie nowej konstytucji - poinformował Zastępca Szefa KPRP Paweł Mucha.

 

Zobacz także: Pod koniec lutego planowany Tweetup z udziałem Prezydenta Otwarte spotkanie regionalne „Wspólnie o Konstytucji” w Lublinie Minister Mucha: Pytania referendalne będą jednoznaczne i konkretne - Wyodrębniliśmy osiemnaście obszarów zagadnień i na tym gruncie prawnicy sformułowali już ok. 60 pytań - powiedział w poniedziałek w Białymstoku prezydencki minister. Zaznaczył, że ostatecznie poruszonych kwestii będzie mniej, a obecnie trwa dyskusja nad tym, o co zapytać Polaków podczas referendum.

 

Paweł Mucha podkreślił, że propozycje pytań powstają we współpracy z obywatelami, m.in. podczas licznych spotkań regionalnych, wystąpień organizacji pozarządowych czy na podstawie korespondencji napływającej do Kancelarii Prezydenta RP.

 

- Kampania jest cały czas w toku; na razie konsultacje służą sformułowaniu pytań, później będziemy aktywnie je promować i zachęcać Polaków do głosowania – powiedział prezydencki minister.  Zapowiedział, że już w kwietniu odbędzie się w Warszawie duża konwencja konstytucyjna.

 

W poniedziałek w Białymstoku minister Mucha wziął udział w kolejnym, otwartym spotkaniu przed ogólnokrajowym referendum. Tym razem, podczas dyskusji nad kształtem nowej konstytucji, poruszono głównie temat praw emerytalnych i zabezpieczeń społecznych. To jedno z ostatnich takich spotkań w kraju; kolejne odbędą się jeszcze w najbliższych dniach w Łodzi i Gorzowie Wielkopolskim. (KP)

 

CZYTAJ WIĘCEJ O REFERENDUM KONSULTACYJNYM >>

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.