Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Czwartek, 22 lutego 2018

Otwarte spotkanie „Wspólnie o Konstytucji” w Gorzowie Wielkopolskim

Debaty „Wspólnie o Konstytucji” odbyły się już w każdym województwie. Od września 2017 roku do lutego 2018 roku w każdym regionie odbywały się otwarte spotkania pod hasłem „Wspólnie o Konstytucji”, organizowane przez Kancelarię Prezydenta RP w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej przed zapowiedzianym przez Prezydenta Andrzeja Dudę referendum konsultacyjnym.

 

Ostatnie w tym cyklu spotkanie będzie miało miejsce w Gorzowie Wielkopolskim. Jego tematem wiodącym będzie „Polityka społeczna a Konstytucja RP”. W debacie uczestniczyć będzie Elżbieta Rafalska, Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Paweł Mucha, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP i Pełnomocnik Prezydenta RP ds. referendum dotyczącego projektu nowej Konstytucji. W części panelowej spotkania wezmą także udział: konstytucjonalista prof. Dariusz Dudek z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i dr hab. Marek Rymsza, Doradca Prezydenta. Druga część spotkania przeznaczona jest na otwartą dyskusję.

 

Organizacja debat o Konstytucji RP to realizacja słów Prezydenta RP Andrzeja Dudy, który podczas uroczystości 3 Maja powiedział: Czas na poważną debatę konstytucyjną przede wszystkim z udziałem polskiego narodu, z udziałem dojrzałego polskiego społeczeństwa. W ślad za tymi słowami Kancelaria Prezydenta RP otwiera się na głos społeczeństwa, który jest kluczowy w procesie tworzenia prawa, zwłaszcza w zakresie ustawy zasadniczej.

 

Spotkanie regionalne w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się w poniedziałek, 26 lutego br. o godz. 16.00 w budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zbigniewa Herberta (ul. Sikorskiego 107 – wejście od ul. Kosynierów Gdyńskich). Mieszkańców Gorzowa i Województwa Lubuskiego serdecznie zapraszamy oraz liczymy na aktywny udział w debacie.

Poleć znajomemu