przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 2 lipca 2018

Prezydent spotkał się z marszałkiem Senatu

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w poniedziałek z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim ws. referendum konstytucyjnego. Jak powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski, ustalono, że wniosek Prezydenta o referendum będzie rozpatrywany na ostatnim posiedzeniu Senatu w lipcu.


Zobacz także: Propozycje pytań w referendum konsultacyjnym [PL/ENG] Posiedzenie NRR poświęcone referendum konsultacyjnemu Spotkanie ministra Pawła Muchy z marszałkiem Senatu ws. pytań referendalnych Stanisław Karczewski poinformował, że rozmowa z Prezydentem dotyczyła też treści pytań referendalnych. - Ten temat omówimy bardziej szczegółowo na kolejnym spotkaniu z panem ministrem Pawłem Muchą, które odbędzie się w środę - zapowiedział.


Jeśli chodzi o kwestię terminu referendum - jak podkreślił Stanisław Karczewski - nie będzie to już tematem rozmów. - Pan Prezydent jest zdecydowany co do przeprowadzenia referendum w dniach 10-11 listopada - podkreślił marszałek Senatu.


- Zgadzamy się z Panem Prezydentem, że inicjatywa dotycząca referendum konstytucyjnego jest bardzo ważna. Wspólnie z Panem Prezydentem uważamy, że zmiany w konstytucji są potrzebne i w tym celu konieczna jest szeroka debata i konsultacje społeczne - powiedział marszałek Senatu.


Na czerwcowym posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju przedstawiono propozycję 15 pytań, które mogłyby zostać zadane w referendum.


W lipcu przewidziano dwa posiedzenia Senatu, pierwsze ma odbyć się w dniach 10-11 lipca; kolejne zaplanowano w dniach 25-27 lipca.
(PAP/KG)

Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.