Narzędzia dostępności

Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

Dodatkowe narzędzia

Poniedziałek, 23 lipca 2018

Minister Łapiński: Pytania referendalne wynikiem konsultacji

Zaproponowane przez Prezydenta Andrzeja Dudę pytania do referendum w sprawie konstytucji to wynik dyskusji i sugestii wyborców; od Senatu zależy, czy Polacy będą się mogli wypowiedzieć w ważnych kwestiach – powiedział w poniedziałek na antenie radadia Tok FM rzecznik Prezydenta Krzysztof Łapiński.

 

Zobacz także: Prezydent przedstawił pytania referendalne We wtorek Senat zajmie się projektem postanowienia Andrzeja Dudy o zarządzeniu referendum ogólnokrajowego w dniach 10-11 listopada 2018 roku dotyczącego zmian w konstytucji. Wniosek Prezydenta wpłynął do Senatu w piątek.

 

- Prezydent wywiązał się ze swojej obietnicy, złożył wniosek z datą (referendum), o której mówił. Teraz jest pytanie do senatorów, czy dadzą szansę Polakom wypowiedzieć się w referendum konsultacyjnym w ważnej sprawie, jaką jest konstytucja – powiedział minister Łapiński. - Wszystkie pytania (do referendum) powstały w toku ponad rocznej dyskusji, wielu spotkań, głosów, które nadsyłali wyborcy – zaznaczył.

 

W prezydenckim projekcie postanowienia w sprawie referendum znalazło się 10 pytań dotyczących m. in. uchwalenia nowej konstytucji; wprowadzenia systemu prezydenckiego lub gabinetowego czy też pozostawienia obecnego modelu; nienaruszalności praw rodziny do świadczeń z programu 500 plus, wieku emerytalnego. (PAP)

 
Poleć znajomemu