przeskocz do treści | przeskocz do menu głównego
Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej
| | |
A | A | A
Poniedziałek, 11 grudnia 2017

Prezydent: Dla mnie najważniejsze jest pojęcie dobra wspólnego 

Konferencja „Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o ustroju państwa” w Pałacu Prezydenckim
Debata na temat konstytucji powinna odnieść się m.in. do kwestii podziału władz - powiedział w poniedziałek Prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, konstytucyjną granicą działania wszystkich władz powinno być dobro wspólne. 
Piątek, 8 grudnia 2017

Ostatnie w tym roku spotkanie regionalne odbędzie się w Opolu

Otwarte spotkanie regionalne w ramach ogólnopolskiej kampanii społeczno-informacyjnej „Wspólnie o Konstytucji” odbędzie się w piątek, 15 grudnia 2017 roku w Opolu, o godz. 16.00. Temat wiodący to: ,,Wady i zalety systemu wyborczego w świetle Konstytucji”. 
Poniedziałek, 4 grudnia 2017

Referendalne spotkanie we Wrocławiu z udziałem Marszałka Seniora Sejmu Rzeczypospolitej

"Prawo do nauki – system edukacji według nowoczesnej konstytucji” to temat dolnośląskiej otwartej debaty ws. referendum konsultacyjnego, która odbyła się w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu. 
Piątek, 1 grudnia 2017

O wymiarze sprawiedliwości i Konstytucji w Bydgoszczy

„Wymiar sprawiedliwości według Konstytucji – jak usprawnić sądy?” – nad tym problemem zastanawiali się uczestnicy dyskusji, która odbyła się 1 grudnia w Bibliotece Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. 
Piątek, 1 grudnia 2017

„Wspólnie o Konstytucji” w Bydgoszczy i we Wrocławiu

W piątek w Bydgoszczy oraz w poniedziałek we Wrocławiu odbędą się kolejne spotkania regionalne w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjnej przed referendum konsultacyjnym. Weźmie w nich udział Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha. 
Poniedziałek, 27 listopada 2017

Liczny udział młodych ludzi podczas debaty konsultacyjnej w Olsztynie

Kolejne regionalne spotkanie konsultacyjne przed ogólnokrajowym referendum dotyczącym nowej konstytucji odbyło się w poniedziałek, 27 listopada w murach Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Uczestniczyła w nim minister Halina Szymańska. 
Piątek, 24 listopada 2017

W Krakowie wspólnie o trójpodziale władzy

Spotkanie w Krakowie, przygotowane we współpracy z Ośrodkiem Myśli Politycznej, które obywało się pod hasłem ,,Trójpodział władzy, wzajemne relacje – kontekst konstytucyjny”, było kolejnym z organizowanych przez KPRP z cyklu ,,Wspólnie o Konstytucji”. 
Środa, 22 listopada 2017

Prezydent: Konstytucja powinna uregulować kwestię emerytur rolniczych

Zreformowana konstytucja powinna uregulować kwestię emerytur rolniczych - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda. Jak dodał, polska wieś powinna znaleźć także "mocne miejsce" w preambule ustawy zasadniczej. 
1 POPRZEDNIA 45678910  10
Poleć znajomemu


Opuszczasz oficjalny serwis Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dziękujemy za odwiedzenie naszej strony.

Zapraszamy ponownie.