Menu rozwijane

Prezydent Andrzej Duda z Małżonką Agatą Kornhauser–Dudą uczestniczyli w Gali AgroLigi 2021, podczas której nagrodzono najlepszych rolników oraz przedstawicieli agrobiznesu. 
Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja poświęcona zdrowiu psychicznemu dzieci i młodzieży w obliczu wojny. W wydarzeniu wziął udział Sekretarz Stanu Adam Kwiatkowski.
– Nie sądziliśmy, że tu, w Europie, tuż u granic Unii Europejskiej, znowu znajdą się rozkazodawcy i wykonawcy tak straszliwych zbrodni, jak strzelanie do uciekających grup cywilów, masowe egzekucje, tortury, gwałty, uprowadzenia i rabunki – napisała Pierwsza Dama.
Społeczność gminy Poniatowa w woj. lubelskim przygotowała wyjątkowe obchody Dnia Matki. Pamiętając o ukraińskich kobietach, które musiały uciekać ze swojej ojczyzny przed okrucieństwem wojny, przygotowano polsko–ukraińskie święto pt.  „Dom jest tam, gdzie jest Mama”. Do grona gości – w formie zdalnej – dołączyła Małżonka Prezydenta RP.
Więź między matką a dzieckiem, miłość, czułość, zaufanie i zrozumienie, którymi nawzajem się obdarowują, to dobro bezcenne. Jest to źródło siły, która pozwala przezwyciężyć największe przeszkody – podkreślają Prezydent z Małżonką.
Z uczestnikami projektu „Podróż wrocławskich dzieci do demokracji i praw obywatelskich” oraz młodzieżą, która w ramach wolontariatu wspiera maluchy, Pierwsza Dama spotkała się w Pałacu Prezydenckim.
W Pałacu Prezydenckim gościł Dariusz Jaworski, dyrektor Instytutu Książki. Przedmiotem rozmowy z Pierwszą Damą było zaangażowanie tej instytucji w pomoc Ukrainie.
Agata Kornhauser–Duda wspólnie z Małżonką Ambasadora Ukrainy w Polsce spotkała się z uczniami Warszawskiej Ukraińskiej Szkoły.
To już kolejne spotkanie Pani Prezydentowej ze społecznością wejherowskiej placówki. W 2020 roku Pierwsza Dama gościła w zespole szkół, a po wybuchu pandemii o pracy ośrodka w nowych, trudnych okolicznościach opowiedzieli w formie łączenia on–line kierujący placówką.
Pałac Prezydencki odwiedzili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Niepublicznego Kolegium św. Stanisława Kostki. Podopiecznymi warszawskiej szkoły jest młodzież polskiego pochodzenia ze Wschodu.
W Warszawie odbyła się dzisiaj pierwsza Spartakiada Osób Niepełnosprawnych Helenów 2022. Młodzi zwycięzcy odebrali medale z rąk Pierwszej Damy. – Gratuluję absolutnie wszystkim! Wszystkim medalistom i uczestnikom, bo najważniejsza jest radość z uprawiania sportu – mówiła Małżonka Prezydenta.
Młodzi podopieczni Stowarzyszenia Odra–Niemen odwiedzili Pałac Prezydencki. Z Pierwszą Damą rozmawiali o wolontariacie, udziale w konkursach i nauce.
Agata Kornhauser–Duda złożyła wizytę w znajdującej się w Rypinie placówce opiekuńczo–wychowawczej typu specjalistyczno–terapeutycznego.
W czerwcu ubiegłego roku Pałac Prezydencki odwiedzili wychowankowie rypińskiego domu dziecka. Dzisiaj to oni byli gospodarzami spotkania z Pierwszą Damą, która odwiedziła dzieci i młodzież w ich placówce.
Agata Kornhauser–Duda złożyła wizytę w Rypinie w woj. kujawsko–pomorskim, gdzie spotkała się z pensjonariuszami Dziennego Domu Pobytu Senior+.

Inicjatywy

Inicjatywy