Prezydent Andrzej Duda z Małżonką uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych Edwarda Mosberga. W uznaniu wybitnych zasług Prezydent RP zdecydował o nadaniu zmarłemu Orderu Zasługi RP. 
Agresja rosyjska na Ukrainę, wspieranie uchodźców, wizerunek Polski w Stanach Zjednoczonych i lobbing na rzecz ojczyzny wśród tematów rozmów Pary Prezydenckiej z rodakami w Nowym Jorku.
Nowy Jork. Minister Andrzej Dera reprezentował Agatę Kornhauser–Dudę w spotkaniu ze społecznością Polskiej Szkoły im. św. Maksymiliana M. Kolbego w Riverhead.
Pierwsza Dama odwiedziła nowojorską Metropolitan Opera. Rozmawiała tam z dyrektorem generalnym instytucji.  
Małżonka Prezydenta spotkała się z Cheryl Fishbein, Przewodniczącą Jewish Community Relations Council w Nowym Jorku. Rozmowa w głównej mierze dotyczyła pomocy Ukraińcom.
Od początku agresji rosyjskiej na Ukrainę, szkoły polonijne zgromadzone w Centrali Polskich Szkół Dokształcających podejmowały działania na rzecz Ukrainy. Dzisiaj Małżonka Prezydenta spotkała się z polonijną społecznością.
Podczas wizyty w Nowym Jorku Agata Kornhauser–Duda spotkała się z przedstawicielami polskiej społeczności na Brooklynie.
Agata Kornhauser–Duda już po raz czwarty uczestniczyła w Narodowym Czytaniu w Nowym Jorku. W spotkaniu w Konsulacie Generalnym RP wzięła udział młodzież z 17 szkół polskich i polonijnych działających w stanie Nowy Jork.
W Nowym Jorku Agata Kornhuauser–Duda, Ołena Zełenska i Diana Nausėdienė spotkały się ramach Trójkąta Lubelskiego.
Pierwsza Dama gościła przedstawicieli Kół Gospodyń Wiejskich Więckowianki i Ecobabki z gminy Wojnicz położonej w woj. małopolskim.
Pierwsza Dama Agata Kornhauser–Duda i Omena Mensah zainicjowały program intensywnej nauki języka polskiego dla dorosłych podopiecznych RiO EDU Centrum. Dzisiaj odbyła się pierwsza, inauguracyjna lekcja z udziałem obu pań.
Małżonka Prezydenta odwiedziła Lipsko, gdzie wspólnie z pensjonariuszami nowo otwartego Centrum Opiekuńczo–Mieszkalnego czytano „Ballady i Romanse”.
W Belwederze w obecności Małżonki Prezydenta RP przyznano dziś miejsca na podium laureatom Konkursu Wieńcowego i Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o nagrodę Małżonki Prezydenta RP.
Podczas wizyty w Senegalu Agata Kornhauser–Duda udała się do szkoły Foyer Maria Goretti oraz sierocińca Pouponniere de Dakar prowadzonych przez siostry franciszkanki misjonarki Maryi.
Agata Kornhauser–Duda z Pierwszą Damą Senegalu Marieme Faye Sall.